SLAVLJE U EUROCUPU

CHALON - CEDEVITA 65-80 Repešina momčad razbila Francuze i stigla do treće pobjede

Damir Krajač / CROPIX

Iako je domaćin bio u problemima, europska utakmica na gostovanju, pogotovo kad je momčad mlada, uvijek može predstavljati problem. Cedevita ga u Chalonu nije imala, odigrala je zrelu utakmicu i došla do uvjerljive pobjede, kojom je zakoračila prema drugom krugu Eurokupa. Od prve do posljedne minute je momčad Jasmina Repeše kontrolirala rezultat, a sve je prelomljeno još na početku drugog poluvremena...

Chalon se držao dok je pogađao. Odnosno, dok je pogađao Ilian Evtimov, koji je sve četiri svoje trice - prilično nerazumljivo jer nije riječ o nepoznatom igraču i Repeša je svoje momke sigurno upozorio na njega - zabio u prvom poluvremenu. Kad je Cedevita u dva navrata pokušala prelomiti utakmicu. Prvo sa 11-1 za deset poena razlike (9:19), a kad je Ervtimov to prepolovio (19:24), ušao je Allan Ray i odmah zabio koš-faul. Dekocentracija u završnici prvog poluvremena rezultirala je sa 5-0 Chalona.

Na početku drugog dijela se domać potpuno priključio - 34:36, no, to je bio 'poslednji trzaj'. Ivan Ramljak otvorio je seriju 10-0 u kojoj su još tri igrača poentirala, a Nolan Smith je ubacio četiri poena.

Cedevita je dvoznamenkastu prednost održavala do sredine posljednje četvrtine, a onda sa 13-5 odjurila do najvećih +18 (53:71), što je Chalon u završnici ipak uspio malo ublažiti...

Eurocup, 5. kolo B skupine:

Elan Chalon – Cedevita 65-80

Oldenburg – Bilbao Basket 91-86

Sassari – Charleroi (srijeda)

Redoslijed: 1. Bilbao Basket 4-1, 2. Oldenburg 4-1, 3. Cedevita 3-2, 4. Sassari 2-2, 5. Elan Chalon 1-4, 6. Charleroi 0-4

16. svibanj 2024 14:44