KVALIFIKACIJE

Cibona sredila Cholet i ostala u utrci za nastup u Euroligi!

U Vilniusu i Charleroiju igraju se dva kvalifikacijska turnira. Na oba će zaigrati osam momčadi, a samo će pobjednici igrati ove sezone u Euroligi
 Nenad Dugi / Cropix

Cibonin san o 21. uzastopnom igranju u Euroligi preživio je prvu noćnu moru. Zagrepčani su na startu turnira pobijedili francuski Cholet sa 77-70 (39-40) i u subotu ih čeka polufinalna utakmica.

Utakmica se kretala između dva razlike za Cibonu i +4 za Cholet sve do 25. minute, kada su se Francuzi odvojili na 53-47. No, tada su Zagrepčani podigli razinu obrane, Cholet je izgubio napadačku kreaciju i sljedećih 14 minuta (sve do 1:40 prije kraja) poene smo postizali samo iz slobodnih bacanja (osam “komada”). Renovirani “cibosi” (devet novih igrača) kažnjavali su suparničke pogreške i serijom od 20-3 došli na 11 koševa razlike (67-56). Gosti su se potkraj utakmice sredili, došli na četiri koša zaostatka, ali je Barbour s dva slobodna bacanja pola minute prije kraja odveo Cibonu u mirnu luku. Barbour je postigao 16, Harper 13, Rudež 11, Chase 10. Najučinkovitiji na utakmici bio je Battle sa 23 koša.

Cibona će u polufinalu ovog turnira igrati protiv domaćina Lietuvos Rytasa.