TEŽAK PORAZ TABAKA

CSKA, Real i Olympiakos poveli sa 2-0

Košarkaši moskovskog CSKA-a poveli su s 2-0 u četvrtfinalnoj seriji Eurolige protiv Caje Laboral. U drugoj utakmici na domaćem parketu Moskovljani su slavili s 90-68…

Podsjetimo, dva dana ranije CSKA je svladao Baske s 89-78 i sada mirno putuje u Vitoriju gdje će sljedeći tjedan loviti treću pobjedu i polufinale. Ne uspije li mu to u iduće dvije utakmice, odlučujuću petu će ponovno igrati pred svojim navijačima.

Gostujući košarkaši, koje vodi hrvatski stručnjak Žan Tabak, odlično su otvorili dvoboj u ruskoj prijestolnici. U prvoj su četvrtini u jednom trenutku imali devet koševa prednosti (21-12), a tu su dionicu zaključili s vodstvom 26-20. No, u nastavku su im kola polako krenula nizbrdo.

CSKA je u drugoj četvrtini serijom 15-2 došao s 27-31 na 42-33. Konačni se slom Baska dogodio u trećoj dionici kada su Moskovljani novom serijom 16-2 pobjegli na 63-43. Priči je tu bio kraj, Tabakovi su se košarkaši predali i na kraju s teškim porazom napuštaju Moskvu.

Domaće su sa po 16 poena predvodili Saša Kaun, Zoran Erceg i Nenad Krstić, dok je kod Caje Laboral najbolji bio Maciej Lampe s 19 koševa.

Košarkaši Reala iz Madrida i Olympiakosa iz Pireja sačuvali su prednost domaćeg terena i u drugim utakmicama četvrtfinala Eurolige, te su poveli sa 2-0 u pbojedama protiv Maccabija iz Tel Aviva, odnosno Anadolu Efesa iz Istanbula.

Real je u drugoj utakmici igranoj u Madridu svladao Maccabi sa 75-63 (18-13, 18-15, 20-18, 19-17) uz sjajnu predstavu Sergija Llulla koji je ubacio 26 koševa. Kod gostiju najefikasniji je bio David Logan sa 19 ubačaja, dok je Darko Planinić za šest minuta postigao tek dva poena uz jedan skok.

Europski prvak Olympiakos je u drugoj utakmici u Pireju bio bolji od Anadolu Efesa s uvjerljivih 71-53 (14-16, 21-10, 17-14, 19-13) uz 15 koševa Vassilisa Spanolulisa, dok je goste predvodio Kerem Gonlum sa 13 pogodaka. Stanko Barać je u momčadi iz Istanbula zabio devet poena i dodao pet skokova, te jednu asistenciju.

U susretu Barcelone i Panathinaikosa nakon dvije utakmice omjer u pobjedama je 1-1. Plasman na "Final Four" koji će se igrati od 10. do 12. svibnja u Londonu izborit će momčadi koje prve ostvare tri pobjede. Treće i eventualne četvrte utakmice igrat će se sljedećeg tjedna u Ateni, Tel Avivu, Istanbulu i Vitoriji.