Eurochallenge: FMP iznenadio Zagreb u Trnskom

Belgijsko blago izgubljeno u Zagrebu
Zagreb, 211109.Dvorana Trnsko.9. kolo NLB kosarkaske lige izmedju KK Zagreba CO i KK Partizana iz Beograda.Na slici: Damir Mulaomerovic u akciji.Foto: Goran Mehkek / CROPIX
 Goran Mehkek / CROPIX

ZAGREB - Bogatstvo pobjede ostvarene u Liegeu u 1. kolu, Zagreb je izgubio domaćim porazom od FMP-a 78-83. Početak utakmice naznačio je njezin kraj. Beogradski centri Raduljica i Samardžiski su ubacili prvih 14 koševa svoje momčadi (Zagrebovi centri bili su Prkačin i Štimac), u prvoj četvrtini 18 od 22, ali su vremenom sakupljali i “osobne”.

No, domaći su u nastavku češće šutirali trice (ukupno 7/25) umjesto da spuštaju lopti centrima ( Žorić je bio raspoložen). Na prijelazu u posljednju četvrtinu Zagreb je “zablokirao”, a FMP nizom 14-0 minus 6 preokrenuo u vodstvo 63-55. ‘Mravi’ su se vratili na 63-63, ali tri trice FMP-a donijele su Beograđanima drugu pobjedu u skupini. Po jednu imaju Zagreb, Liege i Artland.

- Malo smo umorni. Pojedinci su glavama bili daleko od utakmice, rekao je trener Zagreba Bajramović.

Eurochallenge, skupina J, 2. kolo:

Zagreb – FMP 78-83

Artland Dragons – Belgacom Liege (kasnije)

Redoslijed: 1. FMP 2-0, 2. Zagreb 1-1, 3. Belgacom Liege 0-1 (-1), 4. Artland Dragons 0-1 (-1)

12. svibanj 2024 15:50