NBA LIGA

AFP

Portland Trail Blazersi su sa 110-105 slavili protiv Denver Nuggetsa i iako su momčad s najviše trica u NBA (10.1 po utakmici), jučer su pogodili svega četiri iz 18 pokušaja, najmanje ove sezone .

LaMarcus Aldridge je zabio 30 od ukupno 44 koša u drugom poluvremenu- uključujući i Portlandovih zadnjih 15 na utakmici. Ova je pobjeda prekinula niz od dva poraza za Blazerse (32-11).

Wesley Matthews je dodao 18 od svojih 24 koša u prvom poluvremenu za Portland, koji je ograničio Denver na 38 koševa u drugom poluvremenu i samo 14 u zadnjoj četvrtini. Wilson Chandler je prevodio šest igrača s dvoznmankastim učinkom sa 18 pogodaka za Nuggetse (20-21), kojima je ovo treći uzastopni poraz.

Aldridge je postao prvi igrač koji je zabio najmanje 44 koševa, 13 skokova pet asistencija i dva bloka otkako je to uspjelo Vinceu Carteru iz Netsa u travnju 2007.

Miami Heat je sa 109-102 pobijedio Los Angeles Lakerse u AmericanAirlines Arena. Heat (31-12) je stvorio dvoznamenkastu prednost u prvom poluvremenu, a onda je dopustio suparniku da uzme mali zalet prije nego se opet probudi i zaključi pobjedu.

Bez Dwyanea Wadea četvrtu utakmicu zaredom opet su sve odlučili Chris Bosh i LeBron James. Bosh je bio najbolji strijelac utakmice sa 31 pogotkom, dok je James završio sa 27 pogodaka, 13 skokova i šest asistencija. Heat je vodio sa 16 koševa prije nego su Lakersi (16-27) učinili utakmicu zanimljivom u zadnjoj četvrtini. Los Angeles se približio na četiri koša pred kraj, ali je to bilo najbliže što je došao Heatu.

Jodie Meeks i Pau Gasol su predvodili Lakerse sa po 22 koša svaki.

Heat je imao šut iz igre 57 posto, uključujući osam pogodaka iz 20 pokušaja s linije trice.

20. travanj 2024 04:35