CLIPPERSI UVJERLJIVI

VIDEO Najslabija momčad lige zaustavila Boston

Los Angeles Clippersi prohujali su Philadelphijom i slavili protiv domaćih 76ersa s uvjerljivih 107-90

Nakon sedam uzastopnih pobjeda košarkaši Boston Celticsa zaustavljeni su tamo gdje bi se to najmanje očekivalo, na gostovanju kod Charlotte Bobcatsa, najgore momčadi NBA lige...

Bobcatsi su slavili 94-91 pobjedu, a gore od samog poraza za Celticse zvuči činjenica da su nakon Rajona Ronda ostali bez pričuvnog beka Leandra Barbose koji je krajem treće četvrtine ozlijedio koljeno. Otkako se Rondo ozlijedio Barbosina je minutaža porasla na 22.5 minuta u prosjeku, za kojih je prosječno ubacivao 9 koševa.

Junak pobjede Charlotte, kojom su prekinuli niz od sedam uzastopnih poraza, bio je Byron Mullens sa 25 koševa i 18 skokova. Ramon Sessions ubacio je 18 koševa, uključujući važan koš 25.7 sekundi prije kraja, Kemba Walker također je ubacio 18 koševa, uz 6 skokova i 6 asistencija, dok je Gerald Henderson pripomogao sa 16 koševa. Kod Celticsa je najefikasniji sa 18 koševa bio Jeff Green, Kevin Garnett upisao je double-double sa 16 koševa i 13 skokova, dok je Paul Pierce susret završio sa 13 koševa, 8 asistencija i 5 skokova.

San Antonio Spursi slavili su na gostovanju kod Chicago Bullsa 103-89 iako su igrali bez triju najvećih zvijezda, Tima Duncana (koljeno), Tonyja Parkera (koljeno) i Manua Ginobilija (zadnja loža), koji svi imaju problema s ozljedama. Spursi su vodstvo preuzeli sredinom druge četvrtine i više ga nisu ispuštali iz ruku. Predvodio ih je Kawhi Leonard sa rekordom karijere od 26 koševa, dok je Gary Neal ubacio 16 koševa. S druge strane, kod Bullsa, čiji je domaći omjer pao na 15-12, najbolji je sa 20 koševa bio Nate Robinson, dok je Richard Hamilton ubacio njih 16.

Brooklyn Netsi pobijedili su na gostovanju kod Indiana Pacersa u Bankers Life Fieldhouseu 89-84 nakon produžetka usprkos činjenici da su igrali bez ozlijeđenog playmakera Derona Williamsa (gležanj). Indiana je vodila 76-72 jednu minutu i 38 sekundi prije kraja, ali je promašila četiri posljednja napada do kraja, dok je Joe Johnson 13 sekundi prije kraja pogodio za produžetak. Netsi su potom dominirali i ostvarili, zanimljivo, devetu uzastopnu pobjedu u produžecima, kao i četvrtu ove sezone. Brook Lopez ubacio je 25 koševa uz 8 skokova za Netse, Reggie Evans skupio je čak 22 skoka, dok je Johnson susret završio sa 17 koševa na kontu za tek drugu pobjedu u posljednjih pet utakmica. Indiana je prvi put izgubila dvije domaće uzastopne utakmice nakon veljače 2012. godine. U njihovim je redovima najučinkovitiji bio George Hill sa 22 koša, dok im je ponajbolji igrač Paul George potpuno podbacio i uz šut 1-10 iz igre ubacio tek 5 koševa.

Los Angeles Clippersi prohujali su Philadelphijom i slavili protiv domaćih 76ersa s uvjerljivih 107-90. Seriju od osam uzastopnih gostovanja Clippersi su tako zaključili s dvjema uzastopnim pobjedama i omjerom 4-4. Chris Paul sa 21 košem i 11 asistencija, Blake Griffin sa 20 koševa, 9 skokova i 5 asistencija, te Jamal Crawford sa 20 koševa bili su najbolji igrači lidera Pacifičke divizije. Philadelphia je niz od osam domaćih uzastopnih utakmica, njihov najduži od 1986. godine, zaključila s omjerom 5-3, te sada ima ukupni omjer 22-28. Najbolji pojedinac 76ersa u ovoj je utakmici bio Nick Young sa 29 koševa.

Gostujuće pobjede upisali su i Minnesota i Atlanta. Minnesota je slavila kod Clevelanda 100-92 i tako prekinula niz od osam uzastopnih poraza na gostujućim parketima, dok je Atlanta slavila u Dallasu protiv Mavericksa 105-101. Luke Ridnour zabio je 13 od ukupno 21 koša u posljednjoj četvrtini za Timberwolvese, centar Nikola Peković upisao je 16 koševa i 10 skokova, a španjolski playmaker Ricky Rubio 13 koševa, 10 asistencija i 5 ukradenih lopti. Bila je to tek četvrta pobjeda Timberwolvesa u 20 posljednjih utakmica otkako su ostali bez ozlijeđenog Kevina Lovea.

Josh Smith sa 26 koševa, 13 skokova i 6 asistencija najzaslužniji je za tek drugo slavlje Hawksa u deset posljednjih gostujućih utakmica, dok Dallas nisu spasila ni šestorica igrača s dvoznamenkastim brojem koševa koje je predvodio Dirk Nowitzki (24).

NBA liga, ponedjeljak:

Indiana - Brooklyn 84-89, produžetak (Hill 22k / Lopez 25k, 8s, Evans 8k, 22s)

Charlotte - Boston 94-91 (Mullens 25k, 18s / Green 18k)

Cleveland - Minnesota 92-100 (Irving 20k, 7a / Ridnour 2k, Peković 16k, 10s)

Philadelphia - LA Clippers 90-107 (Young 29k / Paul 21k, 11a, Griffin 20k, 9s, 5a)

Detroit - New Orleans 86-105 (Stuckey 19k / Anderson 31k, Lopez 23k, 10s)

Chicago - San Antonio 89-103 (Robinson 20k, 7a / Leonard 26k, Green 18k, 6s)

Milwaukee - Washington 90-102 (Ellis 24k, 8a / Beal 28k, Nene 21k, 13s)

Dallas - Atlanta 101-105 (Nowitzki 24k, 7a / Smith 26k, 13s, Horford 21k, 10s)

27. travanj 2024 12:19