NBA FINALE

James je ubacio 33, Wade 32, a Bosh 20 poena... Kombinirano je to zastrašujućih 85 poena, a uz to su sva trojica imala preko 50 posto ubačaja iz igre!

Velika trojka Miamija dominantnom je igrom sinoć svladala San Antonio Spurse sa 109-93 i izjednačila na 2-2 u finalu NBA. LeBron James, Dwyane Wade i Chris Bosh odigrali su najbolju utakmicu finala zabivši zajedno 85 koševa.

"To nam je visilo nad glavom, očito", izjavio je nakon utakmice James koji je zabio 33 koša, najviše na utakmici.

- Kada se sva trojica poklopimo, teško nas je pobijediti.

Wade je zabio 32 koša, dok je Bosh "ubacio" 20 uz 13 skokova.

Kod Spursa je Tim Duncan postigao 20 pogodkaa, najviše u momčadi, dok je Tony Parker, koji je na prošloj utakmici ozlijedio preponu dodao 15 koševa.

Peta utakmica se igra u nedjelju u San Antoniu.

Miami je kontrolirao početak utakmice i činilo se da će si osigurati vodstvo na poluvremenu, ali je onda u igru za Spurse ušao Boris Diaw koji je "pokrenuo" seriju od 11-2 i izjednačio na 49-49 prije odmora. Vodeći sa 11 razlike šest minuta do kraja, branitelji naslova su se počeli odvajati zahvaljujući Jamesu koji je zabio devet koševa i koji se htio iskupiti za lošu igru u prošloj utakmici koju je Miami izgubio sa 36 razlike. Trojac San Antonia Gary Neal, Danny Green i Kawhi Leonard, koji je zajedno u trećoj utakmici u zabio 65 koševa, sinoć je u porazu postigao 35 pogodaka.

Spursi su loptu izgubili 18 puta na utakmici i nisu uspjeli zaustaviti Jamesa, Wadea i Bosha što im je uspjelo u trećoj utakmici.

"Kada Bosh, Wade i James zabijaju ovako kao što su to učinili večeras, drugim momčadima je jako teško", izjavio je trener Spursa Gregg Popovich.

NBA doigravanje, finale, 4. utakmica:

San Antonio - Miami 93-109 (Duncan 20k, 5s, PArker 15k, 9a / James 33k, 11s, Wade 32k, 6s, 4a, 6ukl, Bosh 20k, 13k)

Serija je izjednačena na 2-2

27. travanj 2024 10:33