NBA LIGA

Reuters

Golden State Warriorsi napravili su još jedan korak prema legendarnoj momčadi Bullsa iz 1995/96 sezone.

U svojoj Oracle areni nisu ostavili previše šansi Clippersima te su Chrisa Paula i ekipu ispratili pobjedom 114-98. Bilo je to već 64. slavlje Warriorsa ove sezone, uz samo sedam poraza, što znači da ih od 72-10 omjera Bullsa dijeli tek devet pobjeda. Kao da to nije dovoljno, momčadi iz Oaklanda je niz pobjeda kod kuće povisila na nevjerojatnih 51, što znači da za poraz u svojoj dvorani ne znaju više od godinu dana i dva mjeseca.

Za produžetak strahovitog niza najzaslužniji su "Splash brothers", ili ti ga Steph Curry i Klay Thompson koji su gostima iz L.A. zajedno zabili 65 poena u koje su ugradili 11 trica. Curry je ogled završio s 33 poena (12/23 iz igre, 4/10 trica), dok je Thompson uz bolji postotak šuta ubacio jedan manje (12/21, trica 7/10). Da sve ne leži na plećima braće po mrežici, pobrinuo se Draymond Green tradicionalnim all round učinkom od 12 poena, 12 skokova i 4 asista.

Kod Clippersa je najbolji bio DeAndre Jordan s 19 poena i 20 skokova, a 'mali od trenera' Austin Rivers s klupe je zabio 16 poena.

Niz domaćih pobjeda (46!) nastavili i Spursi koji su Miami ostavi bez ikakve šanse u AT&T Centru - završilo je 112-88 za momčad Grega Popovicha koja je utakmicu igrala u maskirnim dresovima. Vojnički posložen San Antonio vodio je Kawhi Leonard koji je postigao 32 poena prije nego je na polovici treće četvrtine napustio parket zbog ozljede (navodno nije ozbiljna). Osim njega najviše je zabio srpski centar Boban Marjanović koji je 13 minuta iskoristio za 19 poena, dok je Martin dodao 12. Kod poraženog Heata je Wade ubacio 16, a Richardson 17 poena.

Spursima je ovo 60. pobjeda sezone, uz 11 poraza, ali njihove šanse da se domognu prednosti domaćeg terena gotovo su nepostojeće u odnosu na Warriorse. U svakom slučaju, u finalu Zapadne konferencije će najvjerojatnije suočiti dvije momčadi koje su cijelu sezonu neporažene u svojim dvoranama, što dosad nije uspjelo ni jednom kubu u povijesti NBA lige (Celticsi su sredinom 80-ih jednu sezonu završili omjerom 41-1).

Jučer je igrao i Orlando našeg Marija Hezonje koji je poražen u Detroitu 118-102. Čak je sedam igrača Pistonsa utakmicu završilo dvoznamenkastim brojem poena, a najbolju je partiju pružio robusni centar Andre Drummond s 30 poena i 14 skokova. Momčadi Magica nije pomogao ni triple-double s klupe Elfrida Peytona (20 poena, 10 skokova i asista), dok je mladi Dubrovčanin Hezonja za 23 minute ubacio 8 poena uz dva skoka.

NBA rezultati, 23.3.

Detroit - Orlando 118-102

(Mario Hezonja 23:03 min, 8 koševa, 2 skoka, 2 osv. lopte)

4. Denver 30 42 .417 19 1/2

5. Minnesota 23 48 .324 26