BUNDESLIGA

Bayern 'razbio' Köln, neviđena glupost Riberyja

AP

U prvoj utakmici 17. kola Bundeslige Bayern je s uvjerljivih 3-0 pobijedio Köln. Pobjeda dobiva na važnosti kada se zna da su Bavarci od 33. minute igrali s igračem manje zbog isključenja Riberyja. Francuz je napravio dvije neviđene gluposti u razmaku od 30-ak sekundu. Prvo je glavom pokušao udariti gostujućeg braniča Serena, a sudac ga je pokušao ohladiti s žutim kartonom. Međutim, Ribery se nije smirio i nekoliko sekundi poslije uhvatio je Serena za vrat, a sudac mu je pokazao gdje je put u svlačionicu.

Međutim, igranje s desetoricom nije predstavljalo preveliki problem za Bavarce. U 48. minuti Gomez je pogodio prazan gol nakon asistencije Müllera, a sve dileme oko pobjednika otklonio je Alaba kada je nakon kornera, sa samo dva metra zakucao loptu u mrežu. Konačnih 3-0 postavio je Kroos, nakon jedne akcije u kojoj je najmanje 50 posto posla obavio Ivica Olić.

Mato Jajalo odigrao je svih 90 minuta za blijede goste, a u 65. minuti je 'požutio'. Olić je u igru ušao u 78. minuti, a Danijel Pranjić je utakmicu gledao s klupe za pričuve...

Bayern sada ima šest bodova prednostiu odnosu na Borussiju Dortmund i Schalke, ali ima i utakmicu više.

29. travanj 2024 08:53