EUROPSKA LIGA

Benfica lako u osminu finala

Hertha Berlin's Arne Friedrich (3) looks on as Benfica's players celebrate Oscar Cardozo's goal during their Europa League soccer match at Luz stadium in Lisbon February 23, 2010. REUTERS/ Nacho Doce (PORTUGAL - Tags: SPORT SOCCER)
 Reuters

Nogometaši Benfice s lakoćom su savladali berlinsku Herthu 4-0 na svom Stadionu svjetla u Lisabonu u uzvratnoj utakmici 1/16 finala Europa lige.

Kako je rezultat iz prve utakmice bio 1-1, Benfica se tako s ukupnih 5-1 plasirala u sljedeći krug natjecanja.

Vodeći gol za trenutno vodeću momčad portugalskog prvenstva zabio je Argentinac Pablo Aimar u 25. minuti lijepim udarcem u lijevi donji kut Herhinog gola, a njegov je gol bio jedini u prvom poluvremenu.

U drugom je dijelu domaćin vrlo brzo otklonio neoumice oko pobjednika, pa je tako u razmaku od 48. do 62. minute povećao prednost na 4-0. Dvostruki strijelac u tom periodu bio je Paragvajac Oscar Cardozo, dok je jedan gol postigao Španjolac Javi Garcia.

Benfica će u osmini finala igrati protiv pobjednika dvoboja između FC Kopenhagena i Marseillea.