BUNDESLIGA

BORUSSIA - MAINZ 4-2 Dortmund spojio dvije pobjede nakon pet mjeseci

Depresivna sezona Borussije Dortmund dobila je tračak nade nakon što su "žuto-crni" prvi put u pet mjeseci spojili dvije pobjede u Bundesligi. Jürgen Klopp kod kuće je upisao 4-2 pobjedu protiv svoje bivše momčadi Mainza, a Borussia se napokon odljepila od zone ispadanja.

U vatrometnoj utakmici gosti su poveli već u prvoj minuti sjajnim volejom Sota s 20 metara, a Borussia je preokrenula rezultat golovima Subotića (49.) i Reusa (55.). Mainz se ponovno vraća u 56. minuti preko Mallija, no slavlje domaćim navijačima osigurali su Aubameyang u 71. te Sahin u 78. minuti.

Kloppovoj je momčadi ovo bila prva domaća pobjeda u prvenstvu nakon više od dva mjeseca, a njome su barem privremeno skočili na 14. mjesto.

13. svibanj 2024 20:02