HAJDUK DOBIO KARLOVAC

Bunoza: Sudac mi je rekao 'nisam im dosudio dva, pa moram treći'

Ibričić realizirao jedanaesterac koji je dosuđen nakon prekršaja na Ahmadu Sharbiniju
 Joško Ponoš / Cropix

SPLIT - Na Poljudu ništa nova. Hajduk je pobijedio, sa 1-0 savladao je Karlovac, a strijelac je opet bio Senijad Ibričić. Hajdukov Ibro postigao je svoj ukupno dvadeseti pogodak u ovoj sezoni (13. u prvenstvu), ovaj put siguran je bio egzekutor sa 11 metara.

Poklepović je konačno izvukao iz naftalina Ahmada Sharbinija, centarfora koji je doveden da bude glavni golgeter, ali je ove sezone u Hajduku bio parkiran na slijepom kolosijeku.

Stariji Sharbini dobio je priliku odigrati posljednjih 25 minuta, i opravdao je povjerenje. Ako ništa drugo, izborio je jedanaesterac u 76. minuti, kada ga je u kaznenom prostoru srušio dotad izvrsni stoper gostiju Bunoza.

Ahmadu idu zasluge za izboreni jedanaesterac, a Ibričiću opet aplauz za odlučujući pogodak. Ibričićeva statistika zaista je impresivna. Na posljednjih pet utakmica postigao je pet pogodaka, za isto toliko Hajdukovih pobjeda.

Inače, bila je to tipična utakmica Hajduka. Splićani se stalno muče s istim problemom, nikako ne mogu postići rani pogodak koji bi “otvorio” njihova suparnika i olakšao im put do pobjede. Momčad Igora Pamića, kao i druge na Poljudu, igraju zatvoreno u svojoj ljušturi, s orijentacijom na čuvanje svojih vrata, a u napadu što bude.

Hajduk s druge strane teško stvara prilike za postizanje pogotka. Poklepović je davao veliki kredit mladom Vukušiću koji je gledateljima trgao živce, a Ahmada Sharbinija uporno ostavlja na klupi.

U takvoj jalovosti napada “bijelih”, u kojoj svi očekuju da pobjednika utakmice stalno odlučuje Ibričić, ne čudi da je starijeg Sharbinija publika dočekala kao spasitelja, uz aplauz kada je ulazio u igru.

Ahmad Sharbini bio je zaslužan za taj okidač, prekšaj za jedanaesterac kao što je Florin Cernat, koji je ušao u poluvremenu, oplemenio, ubrzao igru Hajduka. Cernat je uostalom i asistirao Sharbiniju u situaciji kod jedanaesterca.

Gosti nisu pokazali previše. Branili su se svih 90 minuta, ali su imali dvije odlične prilike. Jednu je zapucao Zvonko Pamić, a drugu nakon grube pogreške Pandže, centarfor Novinić. Bez velike igre Hajduk je na mišiće upisao još jednu zasluženu pobjedu.

Stanko Poklepović: - Zabili smo jedan gol, ali vrijedan za tri boda. Mogli smo i ranije odlučiti pobjednika da smo iskoristili prilike na samom početku utakmice. Ovako smo strepili 90 minuta, ali smo pobijedili, i to je najvažnije. U inat onima koji govore odlično je, a drže figu u džepu. Ibričić je realizirao jedanaesterac, to je njegov posao. Imali smo mnogo problema s ozljedama načetim igračima. Sad se trebamo osvježiti za Dinamo, bit će to poslastica, a poslije toga slijedi nam i najvažnija utakmica sezone, sa Šibenikom za Kup.

Igor Pamić: - Nakon poraza ne mogu biti zadovoljan. Moram priznati da smo u prvom dijelu bili prestrašeni. Djelovali smo smušeno, nismo bili pravi. U drugom dijelu bilo je mnogo bolje, ali Hajduk nas pritisnuo, imaju kvalitetu da svakome mogu napraviti pritisak, a kako neće Karlovcu... Ako želiš učiniti nešto na Poljudu, moraš kontrolirati posjed lopte, jer Hajduk ima odličnu momčad, u naletu su. Nažalost, nismo mogli više napraviti.

Stoper Karlovca Bunoza skrivio je jedanaesterac na Ahmadu Sharbiniju. Sudac D. Ljubičić dosudio je najstrožu kaznu.

- Nije bio jedanaesterac - rekao je novinarima Gordan Bunoza. - Sharbini se trznuo i bacio. Sudac mi je poslije utakmice kazao “nisam im dosudio dva, pa moram treći”. Ne može mi tako sudac govoriti... - čudio se mladi stoper.

Hajduk - Karlovac 1-0 (0-0)

Sudac: Domagoj Ljubičić (Osijek) 6; Pomoćnici: Petrović (Valpovo) i Barišić (Osijek). Strijelac: Ibričić (77-11m). Žuti kartoni: Lajtman, Bunoza i Pamić (Karlovac). Igrač utakmice: Florin Cernat (Hajduk). Stadion: Poljud. Gledatelja: 3.000.

Hajduk: Subašić 6,5, Oremuš 6, Pandža 5,5, J.Buljat 6, Strinić 6, M. Ljubičić 6,5, Skoko 6,5 (od 46. Cernat 6,5), Andrić 6, Vukušić 5 (od 56. Tomasov 5,5), Ibričić 6,5, Tičinović 6 (od 67. Ahmad 6,5)

Karlovac: Sunara 7, Barić 6, Karabatić 6,5, Bunoza 5,5, Pilipović 5,5 (od 72. Tokić -), Z.Pamić 6, Lajtman 5, Kovačević 5 (od 82. Štefančić -), Paracki 6, Jerneić 5,5, Novinić 5,5 (od 63. Ottochian 5,5)