VRATILI SE PRVOLIGAŠI

Dinamo 'razvalio' Sesvete, Cibalia i Karlovac slavili

Sunce je pomoglo rasplamsati strast nogometašima, koji su željno iščekivali službeni nastup
Jastrebarsko, 281009.Stadion Mladina.Hrvatski nogometni kup izmedju Vinogradara i Dinama.Foto: Drago Sopta / CROPIX
 Drago Sopta / CROPIX

ZAGREB - Zimska stanka, jednotjedna odgoda... Ali sad je ponovno s nama, na sreću onih koji je vole, čiji broj nećemo dovoditi u pitanje. Hrvatska nogometna liga na hrvatskim nogometnim travnjacima stigla je s preranim proljećem još u četvrtak, nastavila se u petak, ali sada preko vikenda je 'ono pravo'. Sunce bi samo trebalo pomoći rasplamsati strast nogometašima, koji sigurno željno iščekuju službeni nastup.

Nekima će on pomoći za dokazivanje, nekima za potvrdu statusa, nekima za borbu za vrh, a nekima za bijeg s dna. Dok su Lokomotiva i Varteks već odigrali (2-0), baš kao Zagreb i Rijeka (1-1), red je na ostatku družine. Najbolje je početi prvo s prvim na tablici. Dinamo dočekuje u Maksimiru Sesvete. Treba li napominjati tko je favorit?

Sesvećanima svi prognoziraju ispadanje iz lige, oni to zasad ne prihvaćaju, ali ako ne učine neko čudo u današnjoj utakmici samo bi nastavili loše navike i zadali još jedan pečat na svoje posljednje mjesto. Dinamo je pak pomlađen, a to znači i željan nadigravanja. Teško da će si dozvoliti kiks protiv objektivno slabijeg protivnika.

Mini derbi se odigrava u Karlovcu, gdje domaćin dočekuje Osijek. Sigurno je da će biti pregršt zanimljivih detalja na toj utakmici, a nadamo se i brojnim pogocima. Također, treba vidjet je li jesen bila samo iznenađenje ili ove dvije momčadi mogu ponuditi još i više od dosad viđenog.

Derbi će biti i u Šibeniku jer sastaju se domaćin i Zadar, vječiti rivali u svim sportovima. Nema među njima susjedske ljubavi i bit će žestoko. Posebno jer Šibenik želi nastaviti borbu za vrh, a Zadrani žele pobjeći s dna. Situacija kao i u dvoboju Cibalije i Intera u Vinkovcima, gdje domaćin sa svojim dugovječnim Stankom Mršićem traži nastavak sjajnih igara i održavanje druge pozicije.

Istra pak na svom terenu ima priliku pobjedom protiv Međimurja prestići Zagreb i odmaknuti se s predposljednje pozicije, ali i Međimurci bi eventualnom pobjedom 'skočili' za pokoje mjesto. Sve u svemu, nema ogleda u kojem netko ne treba pobjedu i sigurno je da će sa sučevim zviždukom svaka momčad na ovih pet susreta krenuti punom snagom.

Tijek svih susreta možete pratiti uživo u tekstualnom prijenosu ovdje na portalu Jutarnji.hr.

Prva HNL, 18. kolo:

Tijek susreta:

Karlovac - Osijek 1-0 (Vukman 6')

Kraj susreta.

70. min: Osijek pritišće, ali nikako da zabije.

Počeo je drugi dio.

Kraj prvog dijela.

14. min: Pogodak! Umalo... Sudac Pristovnik ga je poništio jer je stigao iz zaleđa. Karlovac je vruć.

13. min: Ivica Kardum je spasio vrata sjajnom obranom.

6. min: GOL! Vratar Osijeka nije mogao ništa, Vukman sjajno poentira na samom početku!

Susret je počeo.

Šibenik - Zadar 1-1 (Surać (ag) 44'/Santini 24')

44. min: GOL! Šibenik je stao na noge i izjednačio nakon autogola Suraća!

24. min: GOL! Šibenčani nisu trenirali posljednjih tjedan dana, što je Zadar osjetio i iskoristio. Santini ponetira!

Cibalia - Inter 2-0 (Jurić 4', Pavličić 53')

53. min: GOL! Pavliči je ispravio neiskorišten jedanaeasterac i zabija!

17. min: Kapetan Pavličić je izveo kazneni udarac, ali Delač brani!

4. min: GOL! Jurić je odmah kaznio nesmotrenost Zaprešićana!

Dinamo - C. Sesvete 6-0 (Dodo 1', Mandžukić 22', 31', 82', Badelj 55', Tomečak 67')

82. min: GOL! Kramarić je sjajno prošao po lijevoj strani i poslužio Mandžukića koji lako zabija hat trick!

67. min: GOL! Tomečak je tek ušao u igru i odmah zabio! Dinamo vodi s visokih 5-0.

55. min: GOL! Mandžukić je sve napravio sam, ali nesebično upošljava Ibaneza, koji se spetljao i nije dobro pucao, ali njegov 'otpadak' je Badelj uspio pospremiti u mrežu!

31. min: GOL! Mandžukić se 'raspištoljio' i ponovno zabio! Utakmica je riješena!

25. min: Dodo se ozlijedio i ulazi Kramarić.

22. min: GOL! Dodo je asistirao Mandžukiću, koji lako zabija!

21. min: Već gosti mijenjaju, izlazi Crnov, a ulazi Pejić. Ozljede nema, nezadovoljstva trenera Pintera ima.

14. min: Mandžukić je prošao vratara, ali nije uspio pogoditi ništa više od vratnice.

1. min: GOL! Dodo je u svom debiju odmah poentirao!

Nije više Kramarić najmlađi u momčadi Dinama, to je od danas 17-godišnjak Vrsaljko.

Istra - Međimurje 1-2 (Stupnjić 32'/Vuka 8', Golubović 52')

Domaći navijači su izviždali svoju momčad.

52. min: GOL! Golubović je iskoristio ubačaj, sjajno reagirao i vratio Međimurje u vodstvo!

32. min: GOL! Iako su brojčano hendikepirani uspijevaju nogometaši Istre stići do pogotka, a strijelac je Stupić.

21. min: Ne ide ništa Istranima, Chago dobiva crveni karton.

8 min: GOL! Kakav šok je priredio Vuka Istrijanima pogotkom!

22. svibanj 2024 16:44