PORAZ U DOIGRAVANJU

Još jedna velika generacija mladih Hrvata ostala je bez nastupa Eura! U Vinkovcima je U-21 reprezentacija Hrvatske poražena od vršnjaka iz Engleske 2-1 čime su izabranici Nenada Gračana izgubili šanse za plasman na Euro 2015.! Iskreno, Englezi će se posve zasluženo naći na završnom turniru u Češkoj. Treba priznati kako su bili bolji u obje utakmice protiv okrnjenog sastava Nenada Gračana koji nije mogao računati na čak devetoricu igrača u uzvratu.

A 'doktor' se nadao Brozoviću, Haliloviću. Posebno je priželjkivao Matea Kovačića. Jer, trebao mu je netko tko će u stati na loptu i smiriti agresivne Engleze. Nažalost, Kovačić se ozlijedio dan ranije u Osijeku dok je Niko Kovač procjenio kako mu Marcelo Brozović treba punih 90. minuta protiv Azerbajdžana. Na koncu je Gračan dobio tek Alena Halilovića koji je zaigrao ispred Bradarića i Pašalića. Na krilima su bili Pjaca i Rebić dok se u vršku napada našao Marko Livaja!

Bila je to maksimalno ofenzivna varijanta u potrazi za pogotkom koji bi trasirao odlazak na Euro. I mogli su ga dobiti već u 2. minuti ali upravo je nevjerovatno što je Pašalić promašio u uvodu dvoboja u Vinkovcima. Malo kasnije je za dijelić sekunde zakasnio Rebić a pogotku su se veselili Englezi.

Carroll je ubacio iz kuta a Moore natjerao Livakovića na kapitulaciju. Igrala se 8. minuta i činilo se kako Hrvatskoj prijeti fijasko. Englezi su uzeli posjed i dominaciju, bili su jaki u duelu i fizički nadmoćniji. Šetali su se ispred kaznenog prostora domaćina kao na kolodvoru i samo je sreća čuvala Hrvate. Na sve to nadovezao se izlazak Ante Rebića zbog ozljede...

No, tu je Hrvatska uspostavila kontrolu nad utakmicom i počela prijetiti. Alen Halilović prometnuo se u centralnu figuru dok je Marko Livaja preuzeo ulogu egzekutora. U 38. minuti se u skoku otresao stopera Moora i pogotkom za 1-1 vratio domaćine u igru za Euro!

U nastavku se Hrvatska malo povukla propustivši protivniku inicijativu i orjentiravši se na polukontre. Iz jedne takve mogle su povesti kada je Pašalić pronašao Pjacu čiji udarac odlazi tik iznad vratnice. Englezi su odgovorili preko Berahina koji gađa stativu Livakovićeva gola.

Nažalost, konačni oproštaj od ambicije da nakon deset godina čekanja Hrvati mogu na završni turnir dogodio se u 73. minuti. William Hughes je prevario obranu Hrvatske i pogodio za pobjedu Engleske.

HRVATSKA - ENGLESKA 1:2 (Livaja 38' / Moore 9', Hughes 73')

Stadion: HNK Cibalia, Vinkovci. Gledatelja: 6352.

Hrvatska: Livaković 6 - Miloš 6, Datković 5,5, Mitrović 5,5, Milić 5 - Bradarić 6, Pašalić 5,5 (od 67. Caktaš -) - Pjaca 5, Halilović 6,5 (od 79. Mišić -), Rebić 6 (od 33. Bagarić 6) - Livaja 6,5.

Engleska: Butland 6,5 - Dier 6,5, Moore 6,5, Gibson 6, Shaw 6 - Hughes 7,5, Caskey 6, Carroll 6,5 - Redmond 6 (od 85. Ince -), Kane 6,5, Berahino 6.

KRAJ UTAKMICE

82. minuta - Mišić je isprve opalio s dvadesetak metara vanjskim dijelom kopačke, ali lopta je prošla malo iznad grede

GOOL 73. minuta - Nakon jako loše reakcije u obrani, Hughes je uzeo loptu i pored trojice naših igrača zapucao s ruba šesnaesterca i pogodio za novo vodstvo Engleza

67. minuta - Milić se odvažio i zapucao s tridesetak metara, ali kako i kod prethodnih pokušaja, lopta je otišla visoko iznad grede

58. minuta - Odlična prilika za Engleze. Kane je mimio loptu na pet metara, pucao iz vrlo teške situacije iskosa, ali srećom po Hrvatsku i Livakovića lopta je otišla visoko iznad gola

54. minuta - Nakon odlične kombinacije 'Mini Vatrenih', Pjaca se sjurio u kazneni prostor, zapucao s desetak metara iskosa, ali je lopta prošla pored gola

51. minuta - Nakon pogreške obrane Engleza, Pašalić je prihvatio loptu, opalio s 25 metara i poslao je visoko iznad grede

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

GOOL 38. minuta - Livaja je odlično prsima primirio loptu, zaobišao posljednjeg igrača u obrani, izašao oči u oči s vratarom Butlandom i rutinski poslao loptu iza njeghovih leđa za izjednačenje u Vinkovcima

36. minuta - U posljednjih nekoliko minuta Englezi lakoćom prolaze naše igrače koji im ni na koji način ne uspijevaju oduzeti loptu. Posljednjem u nizu u sastavu gostiju to je pošlo i Hughesu, ali na svu sreću u posljednji trenutak obrana je uspijela otkloniti opsanost

33. minuta - Pašalić je pucao s dvadesetak metara, ali udarac je bio preslab za vratara Butlanda

22. minuta - Nakon što je Halilović pritisnuo zadnju liniju Engleza, gosti su izgubili loptu, a Livajin udarac iskosa s desetak metara završio je u rukama vratara Butlanda. Mora se priznati da je Livaja u ovoj situaciji imao puno boljih rješenja, ali je napadač bio dosta sebičan

GOOL 9. minuta - Nakon ubačaja iz kuta na pet metara od gola sam samcat ostao je Moore i zabio za vodstvo gostiju

5. minuta - Kane se prošetao do kaznenog prostora i pucao iz blizine, ali Livaković je na mjestu

2. minuta - Nakon odlične akcije Hrvatske, Pjaca je uputio oštar centaršut, a nakon što je loptu promašio Livaja na nju je natrčao Pašalić i pogodio vratara s dva metra. Propala je odlična prilika

1. minuta - Utakmica je počela!

27. travanj 2024 09:03