RIJEKA - DINAMO 3:0

FOTO Prvi poraz Čačića na klupi Dinama u HNL-u: Rijeka kontrama rastavila Modre na Kantridi!

Iz Dinama su nakon domaćeg poraza u prvom kolu Lige prvaka podvukli kako su oni za nas ono što je Porto za njih... Sviđa mi se ta njihova najava - rekao je trener Rijeke

U trećoj utakmici zaredom Dinamo nije upisao pobjedu, a prvi skalp lideru HNL-a uzela je Rijeka. Na Kantridi su domaćini zasluženo slavili 3-0 golovima Cesareca, Weitzera i Kreliacha.

Dvije pobjede Riječana u nizu dovele su čak osam tisuća navijača pod stijene Kantride. Riječani su s njima dobili igrača više, a Dinamo podsjetnik kako izgleda prava nogometna atmosfera. No, kako su igrali, sasvim sigurno se ne trebaju bojati da će ih netko doći gledati...

Rijeka je u vodstvo stigla u 16. minuti. Weitzer je nabacio, a Kelava se našao oči u oči s dvojicom igrača Rijeke. Potpuno neshvatljivo je napadački tandem Rijeke (Benko-Cesarec) ostao usamljen na petercu Dinama. Potom je Benko probao, a Kelava obranio. Međutim, u novom pokušaju Cesarec je zabio za Rijeku.

I nakon pogotka je Dinamo diktirao tempo. Lako su Modri prenosili loptu na suparničku polovicu, ali tu su najčešće stali i pogledom tražili Sammira. Blizu izjednačenju bili su kada je Beqiraj pogodio vratnicu, ali Lisjak je ostao nesavladan. Na odmor se moglo otići s 2-0. Mujanović se u sudačkoj nadoknadi sjurio po desnoj strani, našao pred Kelavom, ali vratar Dinama izašao je kao pobjednik iz te situacije.

Nastavak su bolje otvorili gosti, ali udarac Beqiraja ponovno je spriječila vratnica. Uskoro je utakmica postala potpuno jednosmjerna kada je Rijeka otišla na 2-0. Mujanović je ubacio, Vida i Tonel se sudarili a poklon iskoristio Weitzer.

Ante Čačić je na poluvremenu u svlačionici ostavio Carrasca, a kreativu pojačao Alisaphićem, da bi posljednjih pola sata išao 'va banque', izvadivši Tonela umjesto kojeg je ušao Mateo Kovačić. No nije pomoglo. Upravo suprotno, Rijeka je do kraja došla do još jednog pogotka. Ovoga puta je s bijele točke zabio Kreilach, a nakon što je Vrsaljko srušio Čulinu.

Nema sumnje, s ovim rezultatom u Maksimiru slijede turbulentna vremena. Do prije četiri dana Ante Čačić je lovio rekord, a sada mu se stolica opasno ljulja. To je sudbina trenera Dinama...

RIJEKA - DINAMO 2:0 (Cesarec 16, Weitzer 54, Kreilach 83-11m)

RIJEKA: Lisjak - Datković, Knežević, Neretljak, Čaval (Marić 74) - Kreilach, Weitzer, Močinić (od 87. Vranješ)- Mujanović, Benko (Čulina 67), Cesarec.

DINAMO: Kelava - Vrsaljko, Tonel (Kovačić 60), Vida, Pivarić - Ademi (Peko 77), Brozović - Carrasco (Alispahić 46), Sammir, Čop - Beqiraj.

Rezultati utakmica 9. kola Prve HNL:

Subota:

Osijek - Cibalia 1-0 (Ibriks 77)

Zadar - Inter 1-5 (Mršić 50 / Budimir 10-11m, 24, 85, Oršić 59, Jurić 67)

Rijeka - Dinamo 3-0 (Cesarec 16, Weitzer 54, Kreilach 82-11m)

Igrano u petak:

Zagreb - Split 2-1 (Djengoue 84, Abdurahimi 87 / Vojnović 27)

Lokomotiva - Istra 1961 1-0 (Kramarić 69-11m)

Nedjelja:

Hajduk - Slaven Belupo (19.00)

KRAJ

92. minuta - Vrsaljko je dobro pucao iz daljine, Lisjak je bio spreman

90. minuta - Igrat će se još tri minute

87.minuta - Vranješ je zamijenio Močinića

83. minuta - GOOL Kreilach je sigurno izveo penal

81. minuta - Penal! Vrsaljko je povukao za ruku Čulinu koji je pao u kaznenom prostoru. Vrsaljko je dobio i žuti karton

78. minuta - Traje opsada Rijekinog gola, Modri su okružili 16-erac domaćina, ipak lopte ne prolaze jer se Riječani dobro brane

77. minuta - Ademi je napustio igru, ušao je Peko

74. minuta - Marić je ušao umjesto Čavala

72. minuta - Mujanović je dobio žuti karton

67. minuta - Čulina je ušao umjesto Benka

66. minuta - Sammir je izbacio n ekoliko igrača iz igre,pucao je s 15-ak metara, slabo i pored gola

64. minuta - Sammir je prozem,no ubacio u sredinu, ali nitko od Modrih nije reagirao. Traje opsada Lisjakovog gola

60. minuta - Kovačić je zamijenio Tonela

60. minuta - Čop je dobio žuti karton zbog prekršaja nad vratarom

59. minuta - Dinamo se otvorio što je otvorilo Rijeci šanse za kontru

54. minuta - GOOL Mujanovićje nabacio s desne strane, obrana Dinama nije dobro iubila loptu koja je pala ispred Weitzera, a on je s ruba kaznenog prostora pogodio suprotan kut

53. minuta - Cesarec se našau jedan na jedan s Kelavom, sudac je svirao zaleđe, iako je bilo tijesno

50.minuta - Alispahićje tukao s vrha 16-erca, Lisjak je bio na mjestu

46. minuta - Vratnica. Beqiraj je s par metara pogodio unutarnju stranu vratnice, nakon togaje tukao Alispahić, Lisjak je bio spreman

46. minuta - Utakmica se nastavila. Alispahić je ušao umjesto Carrasca

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45.+1. minuta - Cesarec je pravovremeno uputio loptu u prostor za Mujanovića koji se sjurio prema Kelavi, bio je malo iskosa te je Kelava spasio vrata

45. minuta - Modri su pritisnuli domaćine, ali nisu uspjeli stvoriti niti jednu pravu priliku

37. minuta - Sammir je nabacio iz prekida, Vida je probao glavom, ali je pucao loše

36. minuta - Neretljak je dobio žuti karton zbog naguravanja sa Sammirom

34. minuta - Zaiskrilo je između igrača Dinama i Rijeke zbog jedne lopte, na kraju je Kelava koji je došao primiriti situaciju dobio žuti karton

28. minuta - Sammir je probao iz prekida iznenediti Lisjaka, ali je riječki varatar pokupio loptu

26. minuta - Sammir je pronašao Carrasca koji se našao u dobroj šansi, zaobišao je Lisjaka, ali je bio jako iskosa te je njegov udarac vratar odbio u korner

22. minuta - Sjajna šansa za Dinamo. Nakon ubačaja iz kornera,lopta je došla do Beqiraja koji je nogom prebacio vratara, ali je lopta pogodila vratnicu

16. minuta - GOOL Weitzer je ubacio u sredinu, Benko je prvo pogodio gredu, a na odbijenu loptu je naletio Cesarec te je zakucao u mrežu

9. minuta - Cesarec se nenadano našao u šansi nakon pogreške Dinamovih igrača, njegov udarac otišao je pokraj gola

7. minuta - Carrasco je probao s desne strane ubaciti, lopta se odbila od igrača Rijeke te je krenula prema prvoj vratnici,Lisjak je odbio u korner

6. minuta - Prvih pet minuta proteklo je u znaku Modrih koji kontroliraju tijek utakmice

3. minuta - Sammir je ubacio iz prekida s 30-ak metara, ali je obrana Rijeke lako očistila pokušaj. Beqiraj se vratio u igru

1. minuta - Ostao je ležati na podu Beqiraj nakon što se sudario s Kneževićem te je napustio igru

1. minuta - Utakmica je počela