ZAVRŠEN PREMIERSHIP

FOTO, VIDEO: CHELSEA I ARSENAL U LIGI PRVAKA, TOTTENHAM IZVISIO! Spektakularan oproštaj Sir Alexa (5-5!)

Utakmica West Bromwich Albiona i Manchester Uniteda završila je rezultatom 5:5! Nikad do večeras nijedna utakmica Premier lige nije završila tim rezultatom

Znalo je biti i zanimljivijih posljednjih dana Premier lige zadnjih godina. Danas se nije odlučivalo o mnogo čemu, prvak je već odavno Manchester United, a njegov najbliži pratitelj prvak iz 2012. Manchester City, ispali su Wigan, Reading i QPR... No 38. kolo 114. natjecanja najboljih engleskih klubova bilo je iznimno atraktivno, spektakularno, fantastično. Velikih senzacija nije bilo, Chelsea je zadržao treću poziciju, Arsenal četvrtu, a Tottenham petu.

No utakmica dana odigrana je na stadionu The Hawthorns u West Bromwichu. Tamo je Alex Ferguson vodio posljednju utakmicu na klupi Manchester Uniteda, pogodilo se da baš vodi 1.500 dvoboj kao trener Crvenih vragova. Manchester United u za njega nevažnom dvoboju, nije pobijedio, ali bila je to utakmica za pamćenje. Spektakl za kraj ere velikog menadžera, remi nakon kojeg nijedan navijač družine s Old Trafforda nije bio tužan. Utakmica West Bromwich Albiona i Manchester Uniteda završila je rezultatom 5:5! Nikad do večeras nijedna utakmica Premier lige nije završila tim rezultatom. Deset pogodaka za kraj Fergusonove vladavine, bolji scenarij nitko ne bi mogao ni zamisliti.

Činilo se da će utakmica biti malo drugačija, već nakon pola sata igre gosti s Old Trafforda vodili su sa 3:0. Pogodio je Kagawa, pa je Olsson zabio autogol pa je poentirao i Büttner... West Brom se počeo polako vraćati u igru, u 40. je zaostatak smanjio Morrison a njegov menadžer Steve Clarke povukao je ključan potez u poluvremenu. Umjesto Ridgewella uveo je Romela Lukakua, koji je već u 50. minuti zabio pogodak za 2:3. Ipak, Manchester United je odmah pojačao gas, prvi strijelac prvenstva Robin van Persie pogodio je u 53. a deset minuta kasnije zabio je i Chicharito Hernandez. S prednošću od 5:2 United je ušao u posljednjih deset minuta utakmice i onda se dogodio rijetko viđen povratak otpisanih. U 81. minuti zabio je Mulumbu, a odmah potom i Lukaku, u istoj minuti! Mladi belgijski napadač bio je nezaustavljiv, bio je to njegov dan. U 86. minuti upisao je hat-trick i zabio za konačnih, fantastičnih 5:5!

Tri londonska kluba ostala su na istim pozicijama kao i uoči posljednjeg kola. Chelsea i Arsenal tako idu u Ligu prvaka, Tottenham u Europsku ligu. Ako i niste navijač Spursa s White Hart Lanea, mora vam biti malo žao što ih neće biti u elitnom klupskom natjecanju. Ako ni zbog čega drugog, onda zbog Garetha Balea. Fantastični Velšanin opet je briljirao. Nakon ovakve sezone i ostajanja bez LP, teško će Tottenham uspjeti zadržati Balea u svojim redovima.

NEW 0-1 ARS by GoalF

Chelsea je trebao pobjedu kako bi osigurao treće mjesto, pobjedu je i ostvario. Nije mu bilo lako protiv Evertona, ali ipak je trijumfirao sa 2:1. Hrvatski reprezentativni napadač Nikica Jelavić igrao je za Everton od 66. minute.

REZULTATI 38. KOLA:

Wigan Athletic - Aston Villa 2-2 (Boyce 20, Baker 45+3-ag / Bent 5, Vlaar 60)

Chelsea - Everton 2-1 (Mata 7, Torres 76 / Naismith 14)

Liverpool - Queens Park Rangers 1-0 (Coutinho 23)

Manchester City - Norwich City 2-3 (Rodwell 30, 59 / Pilkington 26, Holt 54, Howson 65)

Newcastle United - Arsenal 0-1 (Koscielny 52)

Southampton - Stoke City 1-1 (Lambert 57 / Crouch 46)

Swansea City - Fulham 0-3 (Kačaniklić 22, Berbatov 77, Emanuelson 90+3)

Tottenham Hotspur - Sunderland 1-0 (Bale 89)

West Bromwich Albion - Manchester United 5-5 (J. Morrison 40, Lukaku 50, 81, 86, Mulumbu 81 / Kagawa 6, J. Olsson 9-ag, Buettner 30, Van Persie 53, Chicharito 63)

West Ham United - Reading 4-2 (K. Nolan 23, 79, 87, Vaz Te 34 / McCleary 53, Le Fondre 56)