PREMIERSHIP

FOTO, VIDEO: LIVERPOOL UNIŠTIO EVERTON Arsenal kiksao, Mata startao pobjedom

Nikica Jelavić zaigrao je od prve minute u porazu Hulla na gostovanju kod Crystal Palacea

Nešto više od pola sata bilo je potrebno Liverpoolu da riješi Merseyside derbi. Obranu Evertona probio je Gerrard da bi s dva pogotka Sturridgea Redsi otišli na odmor s visokih 3-0.

Derbi ne bio bio derbi da se u listu strijelaca ne upiše Luis Suarez za konačnih 4-0, a priliku za ‘hat trick’ Sturrudge je propustio promašivši kazneni udarac u 54. minuti.

Niz od pet ligaških pobjeda Arsenala prekinuo je Southampton. Rani gol Fontea gosti iz Londona anulirali su početkom nastavka preko Girouda i Cazorzle. Ipak, Lallana donosi Southamptonu bod a Manchester Cityju priliku da prekoči Arsenal ako danas pobjedi Tottenham.

Old Trafford veliki pljeskom pozdravio je debi Juana Matu, a s ovacijama Ole Gunnara Solskjera koji se vratio na svoj stadion u ulozi menadžera Cardiff Cityja. Međutim, Robin van Persie i Ashley Young nisu imali previše sentimenta za legendarnog Norvežanina. Laganih 2-0 bilo je dovoljno za trijumf Uniteda s kojim se pribiližio Tottenhamu koji drži posljednje mjesto za europska natjecanja.

Nikica Jelavić zaigrao je od prve minute u minimalnom porazu Hulla na gostovanju kod Crystal Palacea. Hrvatski reprezentativac bio je među opasnijim igračima Hulla a najbolju priliku propustio je u 63. minuti kada je njegov udarac otišao tik iznad vratnice.

U engleskom Championshipu je QPR s Nikom Kranjčarem od prve minute upisao nova tri boda domaćom pobjedom nad Boltonom 2-1. Hrvatski reprezentativac igrao je do 77. minute kada ga je zamjenio Wright-Phillips. QPR trenutno drži drugo mjesto koje izravno vodi u elitnu ligu engleskog nogometa.

U srijedu se igra još četiri susreta Premier lige od kojih su najzanimljiviji već spomenuti okršaj Tottenhama i Manchester Cityja, odnosno Chelseaja i West Hama