HRVATSKI KUP

Hajduk preskočio Štimca na svom putu za Europu, Zec uništio Osječane

Joško Ponoš / Cropix

I dok će europski velikani današnji dan pokušati iskoristiti za plasman u osminu finala Lige prvaka, hrvatski klubovi završit će domaću natjecateljsku jesen uzvratnim utakmicama četvrtfinala Kupa.

Program otvaraju Dinamo i Pomorac u ranom terminu od 13 sati. Hrvatski prvaci i branitelji naslova osvajača Kupa u prvom su susretu u Kostreni tek u završnici susreta pobijedili s 2-0 pa pitanje polufinalista ne bi trebalo doći u sumnju.

Najzanimljiviji susret odigrat će se na Poljudu gdje će Hajduk dočekati nogometaše Zagreba predvođene Igorom Štimcem. Obje momčadi su razočarale u dosadašnjem dijelu prvenstva pa će kroz Kup tražiti iskupljenje i vizu za Europu. Podjestimo, prva je utakmica završila bez pogodaka.

Nemoguću misiju će pokušati ostvariti Slaven Belupo koji Varteksu stiže sa zaostatkom od 1-4, dok će zanimljivo biti i u Šibeniku gdje će domaćin prolaz tražiti protiv Osijeka (prva utakmica 1-1).

Tekstualni prijenos utakmica možete pratiti na portalu Jutarnji.hr.

TIJEK SUSRETA:

Hajduk - Zagreb 4-1 (Tičinović 39., 53., Andrić 57., Ibričić 74./ Jurendić 69.) (0-0)

Kraj susreta!

Strinić je srušen u kaznenom prostoru, ali Ibričić je promašio jedanaesterac.

Ponajbolji Hajdukov igrač Senijad Ibričić pogodio je suprotni kut Skenderovih vrata.

Jurendić je smanjio nakon lijepe akcije Zagreba na 3-1.

Srđan Andrić otklonio je dilemu polufinalista! Andrić je iz slobodnog udarca postavio nedostižnih 3-0!

Čop je uposlio Tičinovića koji sa 15-ak metara ponovno pogađa mrežu Marina Skendera!

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela u Splitu.

Tomasov je idealno poslužio Tičinovića, a mladi napadač je bio siguran i doveo Hajduk u vodstvo!

Velika je gužva bila pred vratima Subašića, no udarac Krstanovića odbio je Šerić.

Tomasov je bio u izglednoj prilici, ali Pavlović je blokirao njegov udarac.

Počeo je susret.

Šibenik - Osijek 4-0 (Budiša 37., Zec 60., 76., Dajić 90.) (1-1)

Dajić je u sudačkoj nadoknadi pogodio za konačnih 4-0.

Vidić i Zec su izašli pred osječkog vratara, a loptu je u mrežu poslao Zec koji je ovacijama ispraćen sa travnjaka.

Jedanaesterac za Šibenik u 59. minuti! Crveni je karton ujedno dobio i Pranjić. Zec je precizan za 2-0 Šibenika!

Kraj prvih 45 minuta u Šibeniku.

Šibenik je poveo preko Budiše nakon ubačaja iz slobodnog udarca.

Odličnu je priliku imao Zec, ali slabo je pucao i lopta odlazi pored gola.

Varteks - Slaven Belupo 2-0 (Golubar 60., Smrekar 70.) (4-1)

Kraj susreta.

Smrekar je iskoristio odbijanac za 2-0 Varteksa.

Golubar je sve sam, odličnom solo akcijom, napravio za vodstvo Varteksa.

Kraj prvog dijela.

Pokušaj mladog Dine Škvorca u 26. minuti fijukno je pored stative.

Dinamo - Pomorac 3-2 (Kramarić 29., Ibanez 45., Chago 57./Ivičić 16., Nenadić 69.), prvi susret 2-0

Strasti su se uzburkale na Dinamovoj klupi u 78. minuti, a povod je bio Nenadićev lakat na licu mladog Tomečaka u blizini Modre klupe, pa su reagirali trener Jurčić, pomoćni Rukavina, ali i sveprisutni Davor Bukovina.

Nenadić, koji je u igru ušao prije deset minuta, preciznim je udarcem prevario mladog Picaka na vratima Dinama.

Kramarić je oduzeo loptu, probio desnu stranu i poslao povratnu loptu Chagi koji je precizan za povećanje Dinamovog vodstva.

Sammir je ubacio iz kornera, loptu je volejom dočekao Ibanez i posremio u mrežu gostiju!

Sammir je asistirao mladom Kramariću u 29. minuti za izjednačenje Dinama!

Još jedan opasan pokušaj gostiju u 22. minuti! Batkoski je tukao jako, ali za malo neprecizno!

Ivičić je izbio sam pred Picaka, uz malo ga poteškoća zaobišao i poslao loptu u mrežu za 0-1 u 16. minuti.

Dobra akcija Modrih veznjaka i napadača završila je ipak prejakom loptom Sammira za potpuno slobodnog Kramarića.

Prvi pokušaj Dinama u 3. minuti, no Prskalo je ukrotio Tomečakov udarac.