BUNDESLIGA

I Stuttgart lagano protiv posljednjeg Bochuma

Stuttgart's striker Cacau celebrates scoring during the VfB Stuttgart (Germany) vs FC Barcelona (Spain) UEFA Champions League football round of 16 match in the southern German city of Stuttgart on February 23, 2010. AFP PHOTO DDP/ SASCHA SCHUERMANN

Nogometaši Stuttgarta ostaju u igri za plasman iduće sezone u Ligu prvaka ili Europa ligu. U prvom ogledu 32. kola Bundeslige pobijedili su na gostovanju Bochum s 2-0.

Bochum će i dalje opasno živjeti do kraja sezone budući se nalaze na diobi 14. mjesta i samo su milimetar blizu drugoligaške provalije. Za njih je situacija opasnije jer zajedno s ovim porazom imaju sedam neuspjeha i jedan remi u zadnjih osam utakmica.

Stuttgart je pitanje pobjednika u ovom ogledu riješio za prvih 18 minuta. U 14. minuti je Cacau pogodio iz blizine, a potom Marica u 18. u bliži kut s desetak metara i stvar je bila riješena.

Od tada je Stuttgart ubacio u slabiju brzinu, te je rutinski sačuvao prednost protiv totalno nemoćnog domaćina.

Stuttgart je s ova tri boda došao na diobu petog mjesta zajedno s dortmundskom Borussijom (53 boda).