BUNDESLIGA

Ibišević i Salihović s 'petardom' ispratili HSV

Nogometaši Hoffenheima na uvjerljiv su način upisali tri boda protiv HSV-a u pretposljednjoj utakmici 32. bundesligaškog kola, pobijedivši ih s 5-1 na svojoj Rhein-Neckar Areni.

U pobjedi Hoffenheima, njihovoj prvoj pobjedi nakon 27. veljače i gostovanja u Berlinu kod Herthe 2-1 (u tom periodu je Hoffenheim osvojio tek tri boda u sedam kola), posebno su se istakli bosansko-hercegovački reprezentativci Vedad Ibišević i Sejad Salihović, te Nigerijac Chinedu Obasi.

Tako je Ibišević postigao prva dva gola za Hoffenheim, dok je Salihović postavio točku na i zabivši u 76. minuti za konačnih 5-1 nakon asistencije svog klupskog i reprezentativnog suigrača. Obasi je također tresao suparničku mrežu u dva navrata.

Ibišević je ove sezone ukupno postigao 12 golova, a Salihoviću je postignuti gol bio njegov četvrti. Jedini gol za indisponirani HSV zabio je u 65. minuti Robert Tesche sjajnim udarcem s tridesetak metara.

U redovima Hoffenheima nastupila su oba hrvatska nogometaša, pa je tako Josip Šimunić igrao do 65. minute, dok je Boris Vukčević ušao u igru početkom drugog poluvremena, a asistirao je Obasiju kod četvrtog gola.

U redovima HSV-a, koji je posljednji sučev zvižduk dočekao s deset igrača (u 89. je isključen Arslan), Mladen Petrić je odigrao svih 90 minuta.