'TALIJANSKI' REMI

Inter i Juventus bez golova

Juventus forward Vincenzo Iaquinta (C) fights for the ball with Inter Milan Colombian defender Ivan Ramiro Cordoba (R) and Inter Milan Brazilian defender Lucio (L) during Italian serie A football match Inter Milan vs Juventus at San Siro stadium in Milan on October 3, 2010. AFP PHOTO / ALBERTO PIZZOLI
 AFP

U derbiju šestog kola Serije A Inter i Juventus remizirali su na San Siru odigravši 0-0. Juventus je bio daleko bolja momčad u prvom poluvremenu, Inter pak u drugom.

Junaci su ipak bili golmani, Juventusov Marco Storari i Interov Julio Cesar, koji su, uz neraspoložene napadače, bili dovoljno raspoloženi da svoje mreže sačuvaju netaknutima. Storari je branio udarce Maiconu i Sneijderu iz slobodnog udarca, a Cesar Quagliarelli i Krasiću, također iz slobodnog udarca. Posljednju je veliku priliku za Inter propustio Diego Milito u 80. minuti.

Ušao je Argentinac u igru u 31. minuti umjesto Biabanyja. Trener domaćih Rafa Benitez postavio je momčad u 4-2-3-1 formaciju s usamljenim Eto'om u napadu. Nakon ulaska Milita, Kamerunac se povukao na mjesto lijevog krila.

Nakon što je u prošlom kolu zabio tri gola Cagliariju, Srbin Krasić se na poziciji desnog krila ponovno dopao u Juventusovoj igri. Momčad Luigija Delnerija pokazala je pak da je na putu definitivnog izlaska iz višegodišnje igračke krize.

Inter se remijem probio na drugo mjesto ljestvice, koje dijeli s Napolijem i Milanom. Juventus je, skupivši četiri od ukupno osam bodova u dvama posljednjim kolima, trenutačno na sedmom mjestu.