SIGURAN PROLAZ

'Krojači' bez problema održali prednost iz prvog susreta

Željko Hajdinjak / Cropix

VARAŽDIN - Pobjedom i u uzvratnom četvrtfinalnom susretu nogometaši Varteksa zasluženo su se plasirali u polufinale Kupa. “Krojači” su bez većih poteškoća sačuvali prednost u prvom dijelu, jer je izostao očekivani juriš gostiju prema golu Varteksa.

Slaven je odigrao kao da on ima prednost, ili igra na nulu, a netko je iz publike primijetio da se gosti vjerojatno čuvaju za proljeće. Koprivnička je momčad u prvom dijelu imala samo tri ozbiljnija udarca prema golu, Šafarića u 17., Tepurića u 28. i Vručine u 44. minuti dok je Varteks već u 7. minuti mogao povećati prednost.

Smrekar je iz dobre situacije snažno pucao, ali je Pelin obranio njegovu loptu. U 20. minuti Delić je u svom kaznenom prostoru srušio Tkalčića, ali sudac se nije oglasio. U 26. minuti prijetili su Mumlek i Škvorc, u 34. Pelin je morao istrčavanjem izvan kaznenog prostora spašavati mrežu ispred Mumleka, a tri minute kasnije Mujanović je loptu poslao glavom zamalo iznad grede. Poluvrijeme je završio Prahić, koji je nakon solo akcije loptu poslao zamalo pored lijeve vratnice.

Sve nade gostiju, ukoliko su one i postojale, “srušio” je Golubar u 60. minuti, golom nakon solo akcije, svojim prvim pogotkom u službenim susretima u dresu “krojača”. Konačnih 2:0 postavio je Smrekar u 72. minuti, a veći dio posla za pogodak odradio je Mujanović.

VARTEKS - SLAVEN BELUPO 2-0 (0-0

Sudac: Ante Vučemilović - Šimunović 6 (Osijek). Pomoćnici: Sabljak (Požega), Lončar (Osijek). Strijelci: 1-0 Golubar (60.), 2-0 Smrekar (72., as. Mujanović). Žuti kartoni: Papa, Poredski, Jambrušić (Varteks). Igrač utakmice: Josip Golubar (Varteks). Stadion Varteksa, gledatelja: 700.

Varteks: Dreven 6,5, Tkalčić 6,5, D. Škvorc 6,5, Punčec 6,5 (od 54. Brezovec 6), Šimek 6, Jagačić 6,5, Prahić 6,5, Mumlek 7 (od 74. Hojski -), Golubar 7, Mujanović 7, Smrekar 6,5 (od 77. Glavica -).

Slaven Belupo: Pelin 5,5, Purić 5, Kokalović 5,5, Maras 5, Delić 5, Nynkeu 5, Papa 5 (od 57. Jambrušić 5), Šafarić 5 (od 46. Jakšinić 5), Vojnović 5, Tepurić 5, Vručina 5 (od 46. Poredski 5).

06. svibanj 2024 08:58