PIŠE MARIJAN PROJIĆ

Nakon što im je Dinamo ‘prekopao frižider‘, Rijeka nije ni krepala, ni molala! Tko ovo ne bi potpisao prije utakmice...

Protiv momčadi koja se može pohvaliti s 4 naslova prvaka Francuske, Rijeka je pokazala ambiciju, hrabrost i volju, ali i da s punim pravom ima čemu nadati na Rujevici

Marco Pašalić u zagrljaju Radomira Đalovića

Vigo Mavrovic/hnk Rijeka/

Možda bi mnogi od navijača Rijeke prije utakmice protiv favoriziranog Lillea potpisali poraz od 2-1, ali dojam je da su "bijeli" mogli i bolje proći u prvoj utakmici play-offa Konferencijske lige. Nakon naprasnog odlaska Sergeja Jakirovića, na Rujevici su sklepali stručni stožer u koji su ušli sportski direktor Darko Raić Sudar i dosadašnji pomoćnik Radomir Đalović. Dvojac koji očekivano nije puno mijenjao sastav, ali je sasvim očekivano zaigrao defenzivno s dvostrukim obrambenim zidom.

Izašli su "bijeli" oprezno i s respektom na travnjak stadiona Pierre-Mauroy, ali u 24. minuti prekrasnim potezom Pašalića šokirali domaćina. Držali su vodstvo sve do završnice prvog poluvremena kada je Lille uspio...

05. svibanj 2024 04:14