BUNDESLIGA

Perišiću i Oliću vrlo dobre ocjene, Badelj katastrofalan

getty images

Najbolje ocijenjeni hrvatski nogometaš u 32. bundesligaškom kolu bio je Ivan Perišić koji je u domaćem 2-2 remiju protiv Freiburga postigao oba gola za svoju momčad...

Perišiću su to bili osmi i deveti ovosezonski gol, a za svoju je igru tijekom svih 90 minuta ocijenjen sa vrlo dobrom dvojkom (ocjene se kreću u rasponu od najbolje jedinice do najslabije šestice).

Drugi najbolje valorizirani hrvatski nogometaš bio je Perišićev momčadski kolega Ivica Olić koji je za igru do 82. minute zaslužio 3.5. Mario Mandžukić nije zaigrao u visokoj 5-2 domaćoj pobjedi Bayerna protiv Werdera, dok su Milan Badelj i Ivo Iličević zaslužili vrlo slabe ocjene u gostujućem 3-1 porazu od Augsburga.

Badelj (igrao do 74. minute) je bio jedan od trojice HSV-ovih igrača koji je zaslužio najslabiju moguću šesticu, dok je Iličević prošao nešto bolje s peticom za 90 minuta igre.

19. svibanj 2024 19:17