SERIE A

Pogledajte majstoriju Ibrahimovića u remiju Milana, Juve jedva do pobjede

AC Milan forward Zlatan Ibrahimovic, of Sweden, reacts after scoring during a Serie A soccer match between AC Milan and Udinese at the San Siro stadium in Milan, Italy, Sunday , Jan. 9, 2011. (AP Photo/Luca Bruno)
 AP

Vodeća momčad talijanske Serie A, Milan, odigrala je tek 1-1 na gostovanju kod slabašnog Leccea u posljednjoj utakmici 20. kola.

Druga je to uzastopna utakmica da je Milan propustio upisati pobjedu, nakon domaćeg remija s Udineseom (4-4) u prošlom kolu.

Poveo je Milan sjajnim golom Zlatana Ibrahimovića u 49. minuti. Zabio je sjajni švedski napadač svoj 11. ovosezonski prvenstveni gol iz poluvoleja ljevicom s više od 20 metara, savladavši istrčalog Antonija Rosatija. No, "rossoneri" prednost nisu uspjeli sačuvati, budući je u 82. minuti Urugvajac Ruben Olivera sjajno iskoristio ubacivanje Ignacija Piattija iz kornera i matirao Marca Ameliju. Imao je do kraja susreta gostujući sastav i nekoliko prilika za osvajanje tri boda, možda i najbolju u 86. minuti preko Ibrahimovića, ali mreže se više nisu tresle.

Milan i dalje drži vrh ljestvice s 41 osvojenim bodom, a ispred prvih pratitelja Napolija i Lazija ima četiri boda viška.

Nakon uvodna su dva poraza u 2011. godini nogometaši Juventusa došli i do druge pobjede u Seriji A . U dvoboju 20. kola u Torinu su teško nadigrali Bari pobijedivši 2-1.

Pobjedu je Torinezima donio veznjak Alberto Aquilani u 79. minuti utakmice oštrim poluvolejem s ruba 16-erca. Do pogotka je došlo nakon prekida.

Na isti su način, ovaj put izravnim slobodnim udarcem i fantastičnim pogotkom Alessandra Del Piera u 43. minuti, igrači Luigija Delnerija došli u vodstvo prvi put. Veteranu je to bio četvrti prvenstveni pogodak ove sezone. Gosti su izjednačili u 57. minuti preko Rudolfa.

Do minimalnih su pobjeda došla dva, uz Napoli, najbliža pratitelja AC Milanu , rimski klubovi Lazio i Roma. Lazio je na Olimpicu srušio otpor Sampdorije tek u 84. minuti, pogotkom 21-godišnjega češkog centarfora Libora Kozaka, koji je u igru ušao umjesto Brocchija u 77. minuti. Bio je to Kozaku drugi prvenstveni pogodak za Lazio ove sezone.

Identičnim je rezultatom Roma slavila na gostovanju kod Cesene. Autogol je za domaće zabio stoper Pellegrino u 89. minuti. U domaćem je sastavu od prve minute krenuo Igor Budan. U 82. ga je zamijenio Albanac i nekadašnji centarfor Zagreba Erjon Bogdani.

Već su 12 golova u 2011. godini (4 od 20 utakmica) od ukupno 27 zabili nogometaši Udinesea, koji su slavili 4-2 u gostima kod Genoe. U prošlom su kolu remizirali kod Milana (4-4) zabivši jednak broj golova.

Jedan je gol za Friuljane na Massariju zabio i najbolji ligaški strijelac Antonio di Natale. Na brojci je od 14 golova.

Serie A, 20. kolo:

Lecce – Milan 1-1 (Olivera 82 / Ibrahimović 49)

Brescia – Parma 2-0 (Bega 45+5, Diamanti 88)

Cagliari – Palermo 3-1 (Matri 23, Nocerino 47-ag, Biondini 54 / Pastore 50)

Catania – Chievo 1-1 (Maxi Lopez 29-11m / Pellissier 65)

Cesena – Roma 0-1 (Pellegrino 89-ag)

Geona – Udinese 2-4 (Milanetto 45+1, Destro 57 / Armero 27, Di Natale 56, Sanchez 69, Denis 90)

Juventus – Bari 2-1 (Del Piero 43, Aquilani 79 / Rudolf 57)

Lazio -Sampdoria 1-0 (Kozak 84)

1. Milan 20 12 5 3 35-18 +17 41

2. Napoli 20 11 4 5 30-20 +10 37

3 Lazio 20 11 4 5 26-18 +8 37

4. Roma 20 10 5 5 28-24 +4 35

5. Juventus 20 9 7 4 35-25 +10 34

6. Inter 18 9 5 4 29-17 +12 32