LE CHAMPIONNAT

PSG slavio u derbiju, Maxwell i Cavani slomili Marseille

U prvoj od tri nedjeljne utakmice 27. kola francuskog nogometnog prvenstva Lille je slavio na gostovanju kod Ajaccioa 3-2.
 AP

U prvoj od tri nedjeljne utakmice 27. kola francuskog nogometnog prvenstva Lille je slavio na gostovanju kod Ajaccioa 3-2. Junak susreta bio je bjelokošćanski napadač Lillea Salomon Kalou koji je postigao hat-trick, iako valja istaknuti da je dva gola postigao s bijele točke.

Dvostruki strijelac za Ajaccio bio je Gajdi Tallo, a otvarajući je gol postigao već u prvoj minuti. Kalou je ove sezone postigao 10 golova u Le Championnatu, te se nalazi na diobi šestog mjesta ljestvice najboljih strijelaca.

Lille je kraj utakmice dočekao s igračem manje nakon isključenja Adama Soumaoroa u 82. minuti.

U derbiju kola Paris St Germain je u Parizu pobijedio Olympique Marseille 2-0 i pobjegao drugoplasiranom Monacu na osam bodova prednosti. Golove za aktualnog francuskog prvaka postigli su Maxwell (50) i Edison Cavani u 79. minuti.

PSG sad ima 64 boda, Monaco 56, a Lille na trećem mjestu 49 bodova. Četvrti je St Etienne sa 48 bodova, dok je Marseille ostao na petom mjestu sa 43 boda.

Le Championnat, 27. kolo:

PSG - Marseille 2-0 (Maxwell 50, Cavani 79)

Lyon - Montpellier 0-0

Ajaccio - Lille 2-3 (Tallo 1,42 / Kalou 25-11m,38,74-11m)

U subotu:

Lorient - Bastia 1-1 (Manga 35 / Bruno 50)

Nica - Toulouse 0-2 (Basat 65, Ben Yedder 90+2)

Reims - Valenciennes 3-1 (Preville 21, Oniangue 38, Charbonnier 77 / Placide 88-autogol)

Rennes - Guingamp 0-2 (Giresse 39, Yatabare 90+5pen)

Sochaux - Bordeaux 2-0 (Ayew 70, Bakambu 82)

St Etienne - Monaco 2-0 (Lemoine 17, Hamouma 67)