BIJELI NA DRUGOM MJESTU

RIJEKA - ZADAR 3-0 Benko i Kramarić smirili Zadrane, Armada protestirala zbog vaučera

Kekova momčad privremeno je zasjela na drugo mjesto s dva boda više od Hajduka
 Davor Žunić/CROPIX

Moćna ‘poluga’ Benko-Kramarić donijela je važnu pobjedu Rijeci (3-0) protiv Zadra u utakmici 13. kola MaxTV HNL-a.

Rezultat je skrojen tek u drugom dijelu, nakon 45 minuta u kojima su domaći prijetili, ali nadmoć nisu okrunili pogotkom. U 53. minuti Kramarića je u 16-ercu srušio Sarić, a siguran izvođač bio je Leon Benko.

Samo nekoliko minuta nakon toga (60.), gostujućeg vratara Matkovića savladao je Kramarić, i to nakon asistencije - a koga bi drugog - Leona Benka. Domaći trener Matjaž Kek zatvorio je nakon toga utakmicu siguran u novu pobjedu, no to nimalo nije smetalo Benka da i u završnici ne postigne svoj drugi i zaključni, treći Rijekin pogodak. Benko je uspješno izbjegao pokušaj namještanja zaleđa, prsima primirio loptu i Rijeci donio sedmu pobjedu u prvenstvu.

Inače, utakmicu je obilježio ‘silenzio’ domaćih navijača u prvom dijelu. Oni su na taj način izrazili ogorčenje novim mjerama HNS-a o tome da se bez vaučera ne može na gostujuće utakmice.

03. svibanj 2024 14:43