RUSKA LIGA

Rostov izgubio od Dinama, Pletikosa obranio penal

Drago Sopta/CROPIX

Vratar hrvatske nogometne reprezentacije Stipe Pletikosa branio je svih 90 minuta, dok je povremeni hrvatski reprezentativac Hrvoje Milić igrao svih 90 minuta za Rostov koji je u susretu 28. kola ruskog prvenstva izgubio na svom terenu od Dinama iz Moskve sa 2-3 (0-2).

Gosti iz Moskve poveli su sa 3-0 s dva gola Jonova (1, 17) i jednim Kokorina (68), a domaći su do kraja susreta uspjeli smanjiti preko Dzjube (75) i Yooa (83).

Usprkos tri primljena pogotka Pletikosa se istaknuo obranjenim 11-ercem Noboi u 84. minuti.

Rostov je ostao osmi na ljestvici sa 36 bodova, dok je Dinamo četvrti sa 49.

Na vrhu je Zenit iz Sankt Peterburga sa 59 bodova, jedan manje imaju CSKA i Lokomotiv iz Moskve s tim da je CSKA odigrao utakmicu više.

U nedjelju će se u Moskvi igrati veliki derbi između Lokomotiva i Zenita koji će uvelike odrediti rasplet borbe za naslov.

16. svibanj 2024 02:09