PIŠE DRAŽEN KRUŠELJ

Statist s ruba Dalićeva rostera u 45 minuta probio se do glavne uloge u predstavi karijere: Zato volimo nogomet!

Utakmica zaključena rezultatom 0-0 brzo će otploviti u zaborav i ako ćemo se za godinu dana uopće sjećati Tunisa u Kairu, bit će to zbog dva detalja

Ivica Ivušić

Dppi Media/Alamy/Alamy/Profimedia/Dppi Media/Alamy/Alamy/Profimedia

Nogomet volimo i zato što ponekad piše filmske priče poput ove iz Kaira u kojoj se Ivica Ivušić, statist s ruba seta Zlatka Dalića, autsajder na začelja rostera nacionalne momčadi, za 45 minuta probio do naslovne uloge. Vratar na kojeg smo praktično zaboravili u trenutku kada je zaronio u anonimnost ciparske lige, ušao je s klupe umjesto Dominika Livakovića da bi s tri obranjena jedanaesterca nastavio tamo gdje je ‘Livi‘ stao tijekom Svjetskog prvenstva 2022. Katar su ‘vatreni‘ napustili kao kraljevi jedanesteraca, raspucavanjem s bijele točke na putu do polufinala elminirali su Japan i Brazil, a ovu su titulu u subotu obranili zaslugom 29-godišnjeg golmana Pafosa koji je pročitao udarce trojice tuniskih...

26. ožujak 2024 12:42