ZABILI OLIĆ I PERIŠIĆ

Mandžukić sa sedam pogodaka dijeli prvo mjesto najboljih strijelaca njemačkog prvenstva
 AFP PHOTO / CHRISTOF STACHE

U 10. kolu Bundeslige Bayern je na domaćem terenu pobijedio berlinsku Herthu sa 3-2, a hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić postigao je dva gola za europske prvake, te sa ukupno sedam pogodaka dijeli prvo mjesto najboljih strijelaca njemačkog prvenstva. U "Ruhrskom derbiju" Borussia Dortmund je u gostima svladala Schalke sa 3-1.

Hertha je iznenađujuće povela u 4. minuti golom Adriana Ramosa, a onda je na scenu stupio Mario Mandžukić. On je ušao u igru u 26. minuti umjesto ozlijeđenog Robbena, a već u 29. je zabio pogodak. Prekid je izveo Franck Ribéry, a Mandžukić glavom pogađa za 1-1.

U 51. minuti Schweinsteiger je ubacio, a Mandžukić još jednom glavom pogađa mrežu. Tri minute kasnije Goetze povisuje vodstvo Bayerna, a u 58. Ben-Hatira zabija utješni pogodak za Herthu.

U Gelsenkirchenu na rasporedu je bio 138. "Ruhrski derbi", dvoboj Schalkea i Borussije Dortmund. Bila je to odlična utakmica, a na kraju su se veselili gosti iz Dortmunda.

Borussia je povela u 14. minuti golom najbržeg igrača Bundeslige i ovoljetnog pojačanja Pierre-Emericka Aubameyanga, na asistenciju Marca Reusa. Nakon toga Borussija je imala još tri odlične prilike, dva puta Aubameyang, u 21. i 25. minuti, te nekoliko minuta kasnije i Lewandowski.

No, u 30. minuti Schalke je mogao poravnati iz penala, ali Kevin-Prince Boateng pucao je po sredini gola i vratar Weidenfeller to je lakoćom obranio. Kazna za promašeni 11-erac stigla je početkom drugog poluvremena, u 51. minuti Nuri Sahin je odličnim udarcem sa vrha 16-erca pogodio za vodstvo Dortmunda 2-0.

U 62. minuti Max Meyer je vratio u igru Schalke, smanjivši na 1-2. No, u 74. minuti odličan kontranapad Borussije, a strijelac je Błaszczykowski za pobjedu 3-1. Tako je Schalke ostao na 57 pobjeda, Borussia Dortmund ima 48, a 33 susreta su završena remijem.

Bayer Leverkusen je jedva dobio Augsburg sa 2-1, a pobjednički gol zabio je Emre Can u 83. minuti.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 10. kola Bundeslige Wolfsburg je na domaćem terenu pobijedio Werder iz Bremena sa 3-0, a među strijelce su se upisali hrvatski reprezentativci Ivica Olić i Ivan Perišić.

Wolfsburg je poveo golom Maximiliana Arnolda u 7. minuti, a pobjedu "vukovima" u drugom poluvremenu osigurali su Olić i Perišić. U 72. minuti Perišić je odlično ubacio, a Ivica Olić glavom pogađa mrežu. Bio mu je to peti prvenstveni pogodak ove sezone. Za konačnih 3-0 strijelac je Perišić u 89. minuti. Olić je igrao do 84. minute, a Perišić cijeli susret.