BUNDESLIGA

U 24. kolu njemačkog nogometnog prvenstva u subotu je prekinut pobjednički niz Borussije Dortmund, koja je u goste Hamburgeru došla nakon četiri uzastopna trijumfa. Susret je završio 0-0, a Ivica Olić odigrao je svih 90 minuta za HSV, koji se uglavnom branio, dok su igrači Juergena Kloppa upropastili brojne gol šanse.

Augsburg je ponovno u igri za mjesta koja vode u Ligu prvaka, nakon što je kod kuće pobijedio favorizirani Wolfsburg sa 1-0 pogotkom Dominika Kohra u 63. minuti. Ivan Perišić još se oporavlja od ozljede i nije bio u sastavu "vukova".

Vodeći sastav prvenstva Bayern iz Muenchena nastavio je nizati pobjede, svladavši u gostima Hannover 3-1. Domaćini su poveli u 25. minuti golom Hiroshia Kiyotakea, ali njihova sreća trajala je samo tri minute, a na 1-1 iz slobodnog udarca poravnao je Xabi Alonso. U drugom poluvremenu Thomas Mueller je u 61. minuti iz penala doveo u vodstvo Bavarce, a potom je u 72. još jednim golom potvrdio pobjedu.

Schalke, kojeg je u prošlom kolu u ruhrskom derbiju ponizila Borussia Dortmund, upisao je važnu pobjedu u borbi za Ligu prvaka. Slavio je protiv Hoffenheima sa 3-1 uz dva pogotka Maxa Meyera.