ZLATANU PUKNUO FILM

'Moje izjave nisu bile usmjerene ni prema Francuskoj ni prema Francuzima' - ispričao se Zlatan
 Getty

Treći prvenstveni poraz doživio je u nedjelju Paris SG na gostovanju kod Bordeauxa. Žirondinci su odigrali vrlo dobru i hrabru utakmicu te su zasluženo srušili uglednog suparnika. Uzvrat osmine finala sa Chelseajem očito je ostavio traga na momčadi Laurenta Blanca, koja se predstavila u blijedom izdanju.

Bio je to prvi poraz Parižana nakon 14. prosinca prošle godine, kad ih je svladao Guingamp. Žirondinci su poveli pogotkom Sanea i imali izrazitu dominaciju, dok je PSG u prvom dijelu uputio tek jedan udarac prema vratima. Početkom nastavka izjednačio je Ibrahimović nakon asistencije Pastorea, no ubrzo je Bordeaux opet došao u prednost, glavom je iz blizine loptu u mrežu spremio Khazri.

Imali su domaći prilike otići na dva razlike i tako osigurati bodove, ali ih nisu iskoristili i u završnici je stigla kazna. Mariano je u 84. minuti srušio Lavezzija i skrivio jedanaesterac, iz kojeg je sigurno pogodio Ibrahimović. Ipak, momčad Willyja Sagnola nije se predavala te je u 88. minuti pogotkom Rolana nakon akcije Plašila i Mariana stigla do konačnih 3:2.

Nakon utakmice Zlatan Ibrahimović je na putu prema tuševima poludio pred novinarima zbog sudačkog kriterija: 'U 15 godina nisam vidio ovakvo suđenje, ova us**na država ne zaslužuje PSG!' Ibrahimović se naknadno ispričao zbog ove gafa: 'Želim pojasniti da moje izjave nisu bile usmjerene ni prema Francuskoj ni prema Francuzima, pričao sam samo o nogometu. Ispričavam se ako sam nekoga povrijedio' - dodao je najednom ponizni Zlatan.

U derbiju 29. kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille i Lyon su odigrali bez pogodaka, dok je Bordeaux pobijedio aktualnog prvaka PSG 3-2.

Utakmicu na stadionu Velodrome je obilježila sporna situacija iz 82. minute kada je, čini se Lucas Ocampos zabio regularan pogodak za Marseille, no sudac ga je poništio.

Tri minute kasnije OM je ostao s igračem manje nakon što je zbog oštrog starta isključen Jeremy Morel. OM je bio blizu gola i u 70. minuti kada je Andre-Pierre Gignac uzdrmao vratnicu. Utakmica je igrana pred 64,000 gledatelja što je novi rekord Velodromea.

Na ljestvici vodi Lyon sa 58 bodova, PSG je na drugom mjestu sa 56 bodova, dok je Marseille ostao treći sa 54 boda.

REZULTATI:

Marseille - Lyon 0-0

Bordeaux - PSG 3-2 (Sane 18, Khazri 70, Rolan 88 / Ibrahimović 50,85-11m)

Lille - Rennes 3-0 (Origi 38,63-11m,72)

U subotu:

Nantes - Evian 2-1 (N'Koudou 45, Gakpe 47 / Nsikulu 75)

Montpellier - Reims 3-1 (Barrios 4,73, Sanson 90+2 / Oniangue 87)

Lorient - Caen 2-1 (Guerreiro 43, Ayew 60 / Bazile 42)

Lens - Toulouse 1-0 (Chavarria 76)

Metz - St Etienne 2-3 (Lejeune 56, N'Gbakoto 90+1-11m / Gradel 38, Erding 42, Mollo 80)