HEROJ NA ANFIELDU

Nikica Jelavić je počeo utakmicu za Everton, ali je zamijenjen nakon prvog poluvremena, dok je Mladen Petrić zaigrao od 63. minute za West Ham
 getty images

Hrvatski reprezetativac Dejan Lovren postigao je prvi zgoditak za svoj novi klub Southampton, a taj pogodak je bio jedini u pobjedi u gostima kod vodećeg Liverpoola (0-1).

Lovren je osigurao pobjedu Southamptona pogotkom glavom u 53. minuti nakon velike gužve, a hrvatskom stoperu to je bila peta utakmica za klub s juga Engleske, u koji je ove sezone prešao iz Lyona.

Everton je u uzbudljivoj utakmici slavio u gostima kod West Hama (2-3), a na terenu su bila i dva hrvatska napadača. Nikica Jelavić je počeo utakmicu za Everton, ali je zamijenjen nakon prvog poluvremena, dok je Mladen Petrić zaigrao od 63. minute za West Ham. Aston Villa je također u gostima pobijedila kod Norwich Citya (0-1), koji je promašio penal već u 6. minuti, a do gostujuće pobjede došao je Hull City kod Newcastla (2-3). Jedini ispješan domaćin bio je West Bromwich Albion koji je s 3-0 porazio Sunderland.

01 by bw38

Nakon četiri utakmica bez pobjede, nogometaši Chelseaja pobijedili su Fulham na Stamford Bridgeu s 2-0. Brazilac Oscar poentirao je u gužvi pred gostujućim golom, neposrednno iz blizine, u 52. minuti, da bi John Obi Mikel postavio konačan rezultat zabivši nakon kornera u 84. minuti.

Nigerijcu je to bio prvi premierligaški pogodak za Chelsea, čiji dres nosi već osmu sezonu. Trebalo mu je za to 185 nastupa: niti jednom igraču (izuzev golmana) nije trebalo više nastupa da bi postigao premijerni pogodak otkad je Premiershipa.

Postao je Obi Mikel također deveti Afrikanac-strijelac za Chelsea u povijesti kada su prvenstvene utakmice u pitanju.

Chelsea je pod Joseom Mourinhom ostvario najlošiji ulazak u sezonu u Abramovičevoj eri. Izgubila je londonska momčad u prošlom kolu kod Evertona 1-0, da bi u srijedu porazom pred svojom publikom (2-1 protiv Basela) startala u Ligu prvaka.