PREMIERSHIP

VIDEO, FOTO: PRVI PORAZ CHELSEAJA City pobjedom protiv Evertona došao na tri boda od prvog mjesta

Domaćini su goste nadnudrili njihovim oružjem, brzim protunapadima nakon osvojene lopte na centru

Vodeća momčad engleskog nogometnog prvenstva Chelsea doživjela je u 15. kolu Premiershipa prvi poraz i to u Newcastleu, na St. James' Parku koji je uklet za Joséa Mourinha, jedini prvoligaški engleski stadion na kojem Portugalac nije pobijedio.

Domaćini su goste nadnudrili njihovim oružjem, brzim protunapadima nakon osvojene lopte na centru, strijelac obaju pogodaka za 'svrake' bio je Papiss Cisse. Prvog je Senegalac zabio netom po ulasku u igru, u 58. minuti, a drugog u 79., nakon Hazardove vratnice.

Papiss Cisse Goal ~ Newcastle United 1-0... by rubin7190

Već nakon 1-0 je Mourinho napravio tri izmjene, uveo Drogbu i prešao na 4-4-2, no sve što su 'plavi' iz Londona uspjeli napraviti bilo je smanjenje rezultata i to u 83. minuti nakon slobodnog udarca kojeg je skrivio Taylor i zaradio drugi, isključujući žuti karton; Fabregas je nabacio, a Drogba glavom sproveo loptu u mrežu.

Stiskao je Chelsea do kraja, bilo je šest minuta nadoknade, no čista prigoda nije stvorena i ostalo je 2-1...

Arsenal je izgubio kod Stokea s 3-2 u izuzetno zanimljivoj utakmici u kojoj su domaćini poveli pogotkom Croucha nakon samo 20 sekundi igre, a do poluvremena je bilo 3-0 za Stoke. U nastavku je Arsenal smanjio na 3-2, no potom im je isključen Chambers u 78. minuti, pa je momčadi Arsenea Wengera propala šansa za potpuni preokret.

Stoke City 3-2 Arsenal - All Goals & Highlights... by LivegoalHD

Liverpool je još jednom razočarao svoje navijače odigravši doma 0-0 sa Sunderlandom, pa Redsi nakon 15 kola zaostaju ogromnih 15 bodova za vodećim. QPR je na svom terenu slavio protiv Burnleya s 2-0, a Niko Kranjčar je ušao u igru u 66. minuti. I Nikica Jelavić je zabilježio nastup s klupe u 77. minuti za Hull City, koji je doma odigrao 0-0 s WBA.

Nogometaši Manchester Citya smanjili su zaostatak za vodećim Chelseajem nakon domaće pobjede nad Evertonom 1-0 u utakmici 15. kola Premijer lige.

Prvak je teže od očekivanoga došao do pobjede nad Evertonom, a jedini pogodak pao je u 24. minuti iz jedanaesterca kojeg je realizirao Yaya Toure. City je na najbolji način iskoristio prvi poraz u prvenstvu Chelsea, koji je ranije izgubio kod Newcastlea s 1-2.

Pobjedu "građana" pokvarila je ozljeda prvog strijelca Sergia Aguera na samom početku dvoboja.

Na ljestvici vodi Chelsea s 36 bodova, Manchester City ima 33, Southampton 26, a Manchester United 25 bodova.