BUNDESLIGA

VIDEO, FOTO: VISOKA POBJEDA BAYERNA Golčina Götzea, Olić strijelac u porazu Wolfsburga

Oliću, koji je igrao do 72. minute, ovo je bio peti prvenstveni pogodak

U 12. kolu nogometnog prvenstva Njemačke Wolfsburg je u subotu u gostima izgubio od Schalkea 2-3, a jedan pogodak za "vukove" postigao je Ivica Olić.

Bila je to još jedna perfektna subota ako ste navijač Bayerna. Bavarci su, naime, bez problema riješili zagonetku zvanu Hoffenheim, a najbliži pratitelji, Wolfsburg, Borussia M. i Hannover doživjeli poraze, pa je razlika već nakon 12 kola ogromnih sedam bodova.

Wolfsburg je u Gelsenkirchen stigao nakon osam uzastopnih pobjeda. Međutim, Rudari su im u prvih 25 minuta očitali pravu lekciju i zabili im tri gola. Reprezentativna stanka očito je dobro došla Robertu Di Matteu. Talijan je sada bolje upoznao momčad i vrijeme će pokazati je li bio u pravu kada je govorio kako Schalke spada među 12 najboljih klubova na svijetu. Vukovi su im i inače stara mušterija, posljednja četiri dvoboja otišla su na stranu Rudara.

Nakon početnog šoka Wolfsburg se pokušao vratiti, Ivica Olić zabio je na dodavanje Ivana Perišića pred kraj prvog dijela. Bio je to njegov peti pogodak ove sezone, ukupno 70. u Bundesligi. U nastavku se Schalke odlučio na obranu, gosti su pritiskali, ali nisu imali previše prilika, ali su uspjeli preko Bendtnera doći do smanjena rezutata. Dancu je ovo bio bundesligaški prvijenac, potvrdio je dobru formu. Naime, zabio je dva gola za Wolfsburg u Europskoj ligi, pa dva za reprezentaciju u Beogradu. Inače, ušao je u 72. minuti umjesto Olića koji je za svoju igru nagrađen trojkom u Bildu, jednako kao i Perišiću koji je pak proveo svih 90 minuta na travnjaku.

Goal Olic - Schalke 3-1 Wolfsburg - 22-11-2014 by Bundes_Liga

Bayern je ovih dana doživljavao pravu dramu s ozljedama, ali kadar s kojim raspolaže Pep Guardiola još uvijek je impresivan, pa rezultati ne pate. Jučer im je u goste stigao Hoffenheim, momčad koja ove sezone igra vrlo dobro, otvorenog su garda krenuli prema Neueru, ali njihove ambicije splasnule su nakon što je bivši dortmundski dvojac Götze i Lewandowski zabio za vodstvo od 2:0. Do kraja je bilo samo pitanje koliko će još lopti završiti iza Baumanna. Robben i Rode bili su strijelci za još jednu uvjerljivu pobjedu. A valja zabilježiti i prve minute Bastiana Schweinsteigera ove sezone. Veznjak nije igrao od finala Svjetskog prvenstva i Guardiola će ga morati koristiti u finišu prvog dijela sezone jer su mu baš igrači iz tog dijela terena van stroja. Jučer je Schweinsteiger odradio 12 minuta.

All Goals - Bayern München 4-0 Hoffenheim - 22... by Bundes_Liga

Borussia D. ipak nije povezala dvije pobjede. Vodili su crno-žuti kod Paderborna 2:0, ali su to prokockali, na kraju je završilo bez pobjednika, međutim, veći problem za Jürgena Kloppa je nova ozljeda Marca Reusa. Najbolji Borussijin igrač iznesen je nakon ozljede gležnja nakon starta Bakalorza i odvezen je u bolnicu na pretrage, a po prvim procjenama prijeti mu višetjedna stanka. Do te kobne 67. minuti bio je najbolji čovjek na terenu... A ponovo su "briljirali" defenzivci Borussije, pogotovo uža obrana koja je igrala u sastavu Subotić i Ginter. Obojica u često griješili, te su dovodili Weindefellera u opasne situacije. Vratar gostiju spašavao je što je mogao, ali na kraju je dva puta kapitulirao.

Bayer je pobjedom u Hannoveru vratio se u utrku za Ligom prvaka, bilo je to uvjerljivo izdanje momačdi Rogera Schmidta, briljirali je bnapadačka trojka, Kiessling, Son i Bellarabi. Svi zabili po pogodak. Trener Apotekara ovog puta ostavio je na klupi Tin Jedvaja, mladi defenzivac ušao je u posljednjim trenucima kao taktička zamjena umjesto Kiesslinga.

Zanimljivu utakmicu odigrali su Mainz i Freiburg, na kraju je završilo 2:2, a veliko iznenađenje zbilo se u Mönchengladbachu. Domaća Borussia izgubila je od Eintrachta koji je ove sezone više puta razočarao svoje navijače. No, jučer su im ipak dali razloga za veselje