SERIE A

Milan Badelju igrao je do 82. minute u pobjedi Fiorentine, Čopu je dobio 12. minuta u remiju Cagliarija

U derbiju 19. kola nogometnog prvenstva Italije Napoli je u nedjelju u gostima pobijedio Lazio sa 1-0, a strijelac pobjedničkog gola bio je Gonzalo Higuain u 18. minuti.

Za Napoli je Ivan Strinić odigrao cijeli susret, i to mu je bio prvenstveni debi, dok Josip Radošević nije bio u sastavu. Svoj debi na lijevom beku Napolija bivši igrač Dnjipra odradio je na visokoj razini, pohvalio ga je i trener Rafael Benitez.

- Mislim da je bio dobar kad je bio u posjedu lopte, a nije bilo lako suprotstaviti se Candrevi i ostalim igračima Lazija. Odigrao je dobru utakmicu, posebno u drugom poluvremenu.

I Duje Čop, koji je nedavno napustio Dinamo, debitirao je u Seriji A za Cagliari, ali je dobio skromnu minutažu, ušavši u igru tek u 78. minuti. Cagliari je u gostima izvukao remi protiv Udinesea, a strijelac za 2-2 u sudačkoj nadoknadi bio je Danilo Avelar iz penala. Igor Bubnjić bio je na klupi za pričuve Udinesea

Chievo je na domaćem terenu poražen od Fiorentine sa 1-2 zahvaljujući pogotku Khoume Babacara u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Milan Badelj igrao je do 82. minute za Fiorentinu.

U sudačkoj nadoknadi je zabila i Genoa, koja je kod kuće protiv Sassuola odigrala 3-3, a Šime Vrsaljko nije bio u sastavu gostiju.

AC Milan je nastavio sa lošim rezultatima nakon božićne stanke, kod kuće je izgubio od Atalante 0-1, kojoj su to važni bodovi u borbi za opstanak

U subotu je odigrana utakmica između Empolija i Intera u kojoj nije bilo golova. Za goste je posljednjih pola sata utakmice odigrao Mateo Kovačić. Bila je to još jedna blijeda partija Intera u čijim redovima su nastupila i pojačanja pristigla ove zime, Lukas Podolski i Xherdan Shaqiri.

Večeras u posljednjem susretu 19. kola vodeći Juventus dočekuje Veronu i ima priliku odmaći Romi na pet bodova razlike.