REAL - DEPORTIVO 5-1

VIDEO Modrić ponovno fantastično asistirao i zaradio ovacije, Ronaldo hat-trickom stigao Messija

AP

U dvoboju 6. kola Primere Real Madrid je na svom Bernabeu slavio protiv deportiva iz La Corune, a asistenciju za pogodak na utakmici upisao je Luka Modrić.

Modrić je sjajno asistirao Di Mariji za vodstvo Reala 2:1, a kapetan hrvatske reprezentacije je dobio žuti karton u 50. minuti, te izašao iz igre osam minuta kasnije. Deportivo je poveo zgoditkom Rikija u 16. minuti, ali to Realu nije smetalo da pogocima Cristiana Ronalda (23pen,44,84pen), Angela Di Marije (38) i Pepea (66) dođe do uvjerljive pobjede. Ronaldo je s tri pogotka i ukupno šest dostigao Lea Messija, a njih dvojica imaju po gol manje od Falcaoa iz Atletica.

Real je pobjedom došao do šestog mjesta, ali još uvijek zaostaje velikih osam bodova za Barcelonom, koja zasad ima maksimalan učinak. U drugoj utakmici večernjeg programa Osasuna je s visokih 4:0 kod kuće pobijedila Levante.

U prvoj utakmici 6. kola nedjeljnog dijela programa španjolskog nogometnog prvenstva Granada je na domaćem travnjaku s 2-1 savladala Celtu. Prva je to pobjeda za Granadu ove sezone nakon što je u prvih pet susreta osvojila tek dva boda.

Nogometaši Valladolida, povratnici u Primeru, pobijedili su u ogledu 6. prvenstvenog kola Rayo Vallecano sa čak 6-1. U dosadašnjih pet utakmica nove sezone igrači Valladolida su zabili samo četiri pogotka, te su imali drugi najslabiji napad lige, no u ovih 90 minuta se sve okrenulo.

Rayo Vallecano je, pak, drugu gostujuću utakmicu zaredom odigrao sa čak sedam pogodaka. Podsjetimo da je nedavno gostovao Rayo Vallecano kod madridskog Atletica i izgubio je 4-3.

Primera, 6. kolo:

Real Madrid - Deportivo 5-1 (Cristiano Ronaldo 23-11m, 44, 84-11m, Di Maria 38, Pepe 66 / Riki 16)

Osasuna - Levante 4-0 (Armenteros 55, Lamah 82, Copovi 89-11m, Nino 90+2)

Valladolid - Rayo Vallecano 6-1 (Bueno 10, Manucho Goncalves 13, 86, Oscar Gonzalez 21, 56, Rukavina 37 / Dominguez 5)

Granada - Celta 2-1 (Siqueira 11-11m, Torje 17 / Aspas 20)