FRANCUSKA LIGA

U dvoboju 27. kola francuskog nogometnog prvenstva Saint-Etienne je svladao Monaco sa 2-0 (1-0) i s ta tri boda probio se na treće mjesto ljestvice.

Strijelci za "zelene" bili su Lemoine (17) i Hamouma (67), a izravni krivac za drugi pogodak je hrvatski reprezentativni vratar Danijel Subašić kojemu je udarac Hamoume sa 25 metara prošao "kroz trbuh".

Saint-Etienne 2-0 Monaco I All Goals I 01/03/14 by Rmii_Paliisserr

Inače, Subašić je branio čitavu utakmicu za Monaco koji nakon ovoga poraza i dalje ima 56 bodova, pet manje od vodećeg Paris SG-a, ali sada uz utakmicu više pa će Parižani u nedjelu imati priliku dodatno se odvojiti u slučaju pobjede protiv Marseillea na svom Parku prinčeva.

Saint-Etienne je sada treći sa 48 bodova, dva manje ima četvrti Lille koji u nedjelju gostuje kod posljednjeg Ajaccija.

Potencijalni hrvatski reprezentativac Gregory Sertić odigrao je svih 90 minuta za Bordeaux koji je izgubio na gostovanju kod Sochauxa sa 0-2 (0-0), te je pogodio gredu u 58. minuti. Pobjedu domaćima osigurali su Jordan Ayew (70) i Bakumbu (82). Osmi Bordeaux ima 40 bodova, dok je Sochaux i dalje pretposljednj, 19. sa 22 boda, koliko ima i 18. Valenciennes, a 17. Evian TG, koji drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak, ima 27.

REZULTATI 27. KOLA:

Saint-Etienne - Monaco 2-0 (Lemoine 17, Hamouma 67)

Lorient - Bastia 1-1 (Ecuele Manga 35 / Bruno 50)

Nice - Toulouse 0-2 (Ben Basat 65, Ben Yedder 90+2)

Reims - Valenciennes 3-1 (De Preville 21, Oniangue 38, Charbonnier 77 / Dossevi 88)

Rennes - Guingamp 0-2 (Giresse 39, Yatabare 90+5-11m)

Sochaux - Bordeaux 2-0 (J. Ayew 70, Bakambu 82)