DVAPUT IZVODIO PENAL

Schalke's Ivan Rakitic celebrates his penalty goal with Rafinha and Kevin Kuranyi, from right, during the German first division Bundesliga soccer match between Hamburger SV and FC Schalke 04 in Hamburg, Germany, Sunday, March 21, 2010. (AP Photo/Martin Meissner) **NO MOBILE USE UNTIL 2 HOURS AFTER THE MATCH, WEBSITE USERS ARE OBLIGED TO COMPLY WITH DFL-RESTRICTIONS, SEE INSTRUCTIONS FOR DETAILS **
 AP

Nogometaši Schalkea imali su na gostovanju kod HSV-a priliku preuzeti čelno mjesto bundesligaške ljestvice. Remijem 2-2 ostali su drugi, a Bayern vodeći s bodom više (56-55).

Strijelac za 2-1 vodstvo momčadi iz Gelsenkirchena bio je Ivan Rakitić kojem je trener Felix Magath ponovno, deseti puta zaredom, dao maksimalnu minutažu. Prilikom gola je 22-godišnji hrvatski nogometni reprezentativac, kojem je ovo bio treći pogodak u posljednjih četiri susreta, morao iskazati hladnokrvnost prilikom izvođenja jedanaesterca za vodstvo.

Naime, gađao je dva puta u 68. minuti utakmice 27. kola budući da mu je prvi pogodak sudac Stark poništio zbog preranog ulaska u kazneni prostor jednog od igrača Schalkea.

Rakitić je prekinuo proslavu, lijevu stranu mreže zamijenio desnom i krenuo potom u novo slavlje.

- Nije me zasmetalo što sam morao ponovno pucati. Znao sam da ću biti precizan i drugi puta, bio sam smiren i samouvjeren - izjavio je Rakitić za službenu klupsku web-stranicu.

Ipak, podjela bodova nije u potpunosti zadovoljila Schalkeovu desetku.

- Nismo smjeli ispustiti tijek utakmice iz ruku nakon što smo poveli.

Rakitića i Schalke već u srijedu očekuje novi težak ispit, polufinale DFB Pokala u kojem će igrati protiv minhenskog Bayerna. Pobjednik utakmice u Gelsenkirchenu igrat će u Berlinu finale protiv boljeg iz ogleda Werdera i drugoligaša Augsburga.

- Želimo u Berlin. Morat ćemo stoga protiv Bayerna biti iznimno koncentrirani, nastaviti naporan rad i do kraja iskoristiti sve što možemo ponuditi. Samo tako ćemo slaviti protiv Bayerna - zaključio je Rakitić.

25. svibanj 2024 06:25