DRAMA S POZNATIM LIKOVIMA

VIDEO Španjolski sudnji dan donio bitku samo dva velikana: 'Borimo se za naš život!'

Barcelona samo mora dobiti Espanyol doma te Granadu vani i - opet je prvak! To što Atletico ima isti broj bodova, a Real Madrid tek jedan manje, ništa im neće pomoći. Utakmice možete pratiti UŽIVO na portalu jutarnji.hr
 Gonzalo Arroyo Moreno, Alex Caparros / Getty

Porazom kod Levantea madridski Atletico parkirao se na sporedni kolosijek šampionske utrke čime je prepustio Barceloni i Realu da u posljednjem kolu riješe pitanje novog španjolskog prvaka. Barcelona se u gradskom derbiju lako obračunala s Espanyolom (5-0) i s bodom prednosti sljedeći tjedan putuje na gostovanje u Granadu, koja je osigurala opstanak u "la ligi" neočekivanim trijumfom kod Seville.

- Nitko ne zna je li ta pobjeda Granade dobra ili loša vijest za nas. Možda bi bilo bolje da nas dočekuju pod stresom nego ovako rasterećeni, ali nema smisla opterećivati se takvim detaljima. Igramo za svoj život, u pitanju je trofej državnog prvaka i moramo odgovoriti izazovu - kaže Sergio Busquets.

37. kolo, koje su mediji pompozno najavili kao "sudnji dan", započelo je Atleticovom ofenzivom: Torres je načeo Levante već u 2. minuti i pogurao "rojiblancose" na prvo mjesto provizorne ljestvice, ali tamo su se zadržali samo šest minuta, do trenutka kada je Lionel Messi atraktivnim golom iz slobodnjaka pogodio mrežu Espanyola i vratio priču na početak. Ritam vodećeg dvojca ubrzo je počeo pratiti i Real Madrid, u čijim redovima nije bilo iscijeđenog i umornog Luke Modrića, ali je u standardnoj golgeterskoj formi zato bio Cristiano Ronaldo.

Atletico Madrid prvi je izgubio dah i dopustio Levanteu da izjednači rezultat u 31. minuti. Kažnjeni "Cholo" Simeone je kroz staklo kabine sljedećih sat vremena promatrao kako mu se igrači muče i ne uspijevaju slomiti otpor žilavog domaćina. Dapače, Levante je u finišu utakmice postigao pobjednički pogodak (Rossi) i poručio Atleticu da se okrene finalu Lige prvaka.

Barcelona je u drugom poluvremenu dodala gas i preko raspucanog Luisa Suareza(stigao do 35. prvenstvenog gola sezone) zacementirala pobjedu. Rakitić je odigrao vrlo dobre 72 minute. Real Madrid se na oproštaju od Alvara Arbeloe u posljednjim minutama dvoboja morao malo znojiti jer je Valencia prijetila da anulira dva pogotka zaostatka. Ipak je završilo 3-2 za domaćina.

Alen Halilović čeka spuštanje prvenstvenog zastora na rubu drugoligaške provalije nakon što je njegov Sporting ispustio vodstvo kod konkurenta Getafea (završilo 1-1, Halilović igrao 68 minuta). U posljednjem kolu Sporting je domaćin Villarrealu. Duje Čop igrao je 80 minuta za Malagu, koja je na gostovanju kod Celte poražena 0-1.

3. Atletico M. 85

Kraj utakmice u Valenciji! Levante je pobjedom izbacio Atletico iz utrke za naslov!

Kraj utakmice u Madridu! Real je preskočio Atletico i sada ostaje jedini konkurent Barceloni uoči posljednjeg kola!

Kraj utakmice u Barceloni! Blaugrana prije zadnjeg kola ostaje na čelu!

90' - GOOOL (Levante - Atletico M. 2:1, Rossi) - Kraj priče za Atletico. U jeku napada krenula je kontra domaćina, koju je okončao pomalo zaboravljeni talijanski napadač Giuseppe Rossi. Kraj priče za Atletico! 1. Barcelona, 2. Real, 3. Atletico

83' GOOOL (Barcelona - Espanyol 5:0, Neymar) - Stare navike se vraćaju, barcina petarda pukla je u mreži gradskog rivala: Nesebični Suarez poslužio je Neymara, a Brazilac je lako pogodio... 1. Barcelona, 2. Real, 3. Atletico

82' - GOOOL (Real M. - Valencia 3:2, Andre Gomes) - Fantastičan pogodak Andre Gomesa s distance za malo drame u Madridu! 1. Barcelona, 2. Real, 3. Atletico

75' GOOOL (Barcelona - Espanyol 4:0, Rafinha) - Čim je ušao, Rafinha je zabio gol! Koji doduše ide na ruku vrataru Lopeza, koji je ispustio loptu i dozvolio Brazilcu da poentira. 1. Barcelona, 2. Real, 3. Atletico

73' - Malo zatišje remete izmjene: Kod Barcelone su iz igre izašli Iniesta i Rakitić, ušli su Rafinha i Arda Turan

61' - GOOOL (Barcelona - Espanyol 3:0, Suarez) Na gol CR-a odmagh odgovara Suarez i rješava pitanje pobjednika na Camp Nou! 1. Barcelona, 2. Real, 3. Atletico

59' GOOOL (Real M. - Valencia 3:1, C. Ronaldo) - Sjajna dubinska lopta para obranu Valencije (koje praktički nije ni bilo!), CR ulazi u 16-rac malo s lijeve strane te lako vara vratara Valencije za 3:1. 1. Barcelona, 2. Real, 3. Atletico

55' GOOOL (Real M. - Valencia 2:1, Rodrigo) - Valencia je napala preko lijeve strane, otkud stiže centaršut koji Varane izbija, no sve do Rodriga koji sa 15 metara buši Navasa. Otvara se utakmica u Madridu... 1. Barcelona, 2. Real, 3. Atletico

52' GOOOL (Barcelona - Espanyol 2:0, Suarez) - Alves je sjajnom reakcijom prekinuo akciju Espanyola, dodaje Messiju, koji iz prve ubacuje u šansu Suareza, a El Pistolero to ne promašuje! 1. Barcelona, 2. Real, 3. Atletico

46' - Krenulo je drugo poluvrijeme pretposljednjeg čina velike španjolske drame!

Kraj prvoga poluvremena - Barca dominira, ali rezultat je 1-0, Real nije uvjerljiv, no ima 2-0, dok zasad jedini kiks piše Atletico, koji kod posljednjeplasiranog Levantea ganja pobjedu. Tamo je trenutačno 1-1. Situacija je, dakle, sljedeća: 1. Barcelona, 2. Real, 3. Atletico

42' GOOOL (Real M. - Valencia 2:0, Benzema) - Cristiano je prošao po boku, ubacio u sredinu, Benzema je u ofsajdu, ali suci puštaju akciju dalje. Nakon gužve u 16-rcu gostiju lopta opet dolazi do Francuza, a ovaj zabija za 2:0. Kod gola je, dakle, situacija čista, ali početak akcije nije sporan. Štoviše, bilo je to čisto zaleđe. Kako god, suci su pustili akciju, a Kraljevi došli do 2:0. 1. Barcelona, 2. Real, 3. Atletico

30' GOOOL (Levante - Atletico 1:1, Casadesús) - Savić se poigravao, Atletico je izgubio loptu, a nakon ubačaja sa strane, Casadesus izjednačava! Šok u Levanteu! 1. Barcelona, 2. Real, 3. Atletico

25' GOOOL (Real - Valencia 1:0, C. Ronaldo) - Nije bilo mnogo prilika za Real, a onda se javio prozvani CR. S ruba 16 metara probio je vratara Valencije i sada su svi velikani opet na početnim pozicijama. 1. Barcelona, 2. Atletico, 3. Real

15' - Valencia izgleda prilično komforno na Bernabeu, ali zapamtimo, to je ipak Real...

8' GOOOL (Barcelona - Espanyol 1:0, Messi) - Slobodni udarac, 20 metara, lijeva noga, lijevi gornji kut i jasno - gol! Barcelona je preko svog čarobnjaka ponovno izbila na čelo. Rivali su odmah krenuli, čeka se još Real... Situacija: 1. Barcelona, 2. Atletico, 3. Real

1' GOOOL (Levante - Atletico M.0:1, Torres) - Nakon deset sekundi igre - doslovno - Atletico je putem Fernanda Torresa zasjeo na prvo mjesto na ljestvici! 1. Atletico, 2. Barcelona, 3. Real M.

0' - Počele su utakmice pretposljednjeg kola Primere!

16.45
- Svježe vijesti iz kampa Reala: Luka Modrić NEĆE započeti utakmicu protiv Valencije... Uglavnom, evo sastava:

Barcelona: Ter Stegen; Alves, Piqué, Mascherano, Alba; Busquets, Rakitic, Iniesta; Messi, Suarez, Neymar.

Espanyol: Pau López; Javi López, Enzo Roco, Duarte, V.Álvarez, Diop, Cañas, V.Sánchez, Hernán Pérez, Asensio, Caicedo.

***

Levante: Mariño, Navarro, Verza, Lerma, Cuero, Morales, Juanfran, Medjani, Casadesús, Pedro López, Verdú.

Atletico Madrid: Oblak, Juanfran, Gimenez, Savic, Filipe Luis, Gabi, Augusto, Koke, Saul, Correa, Torres

***

Real Madrid: Kiko Casilla; Danilo, Varane, Ramos, Marcelo; Casemiro, Kroos, James; Lucas Vazquez, Benzema, Ronaldo.

Valencia: Diego Alves; Barragan, Mustafi, Abdennour, Siqueiria; Javi Fuego; Cancelo, Parejo, Perez, Rodrigo; Alcacer.

16.40 - sve utakmice pretposljednjeg kola počinju u 17 sati, a ovdje s nama možete uz komentare i videa pratiti sva najbitnija događanja u utakmicama Barcelone, Reala i Atletica, koje kroje ovaj dramatičan kraj Primere!

27. travanj 2024 11:53