PORAZ SCHALKEA

U susretu trećeg kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je u Munchenu pobijedio Nurnberg 2:0 ostvarivši i treću pobjedu na otvaranju prvenstva.

Europski prvak se u bavarskom derbiju dugo mučio i tek je u zadnjih 20 minuta uspio slomiti otpor gostiju. Bayern je mogao i ranije do vodstva, no nije iskoristio nekoliko sjajnih prilika. Najbolju je imao Alaba koji je u 33. minuti promašio jedanaesterac. Mrežu gostiju načeo je Franck Ribery u 69. minuti, a trijumf Bayerna potvrdio je Arjen Robben u 78. minuti. Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić odradio je cijeli susret za pobjednički sastav, imao je nekoliko izglednih prilika no nije uspio svladati Raphaela Schäfera.

Treće pobjede ostvarili su i Bayer Leverkusen, te Mainz. 'Apotekari' su u sjajnom susret u Leverkusenu pobijedili Borussiju Moenchengladbach 4:2. Golove za pobjednički sastav zabili su Stefan Kiessling (23-11m), Sidney Sam (28,60) i Gonzalo Castro (72), a za goste Martin Stranzl (54) i Juan Arango (57).

Mainz je slavio protiv Wolfsburga 2:0 golovima Erica Maxima Choupo-Motinga (60) i Nicolaija Muellera (78). Za goste je Ivica Olić igrao do 87. minute, dok je Ivan Perišić zamijenjen u 67. minuti.

Hannover je bio bolji od Schalkea 2:1 u susretu u kojem su dosuđena tri crvena kartona. Strijelci za domaćine bili su Szabolcs Huszti (15-11m9 i Mame Biram Diouf (42), a za goste Adam Szalai (55). Kod Hannovera pocrvenio je strijelac Huszti u 74. minuti, a kod Schalkea Hoewedes (14) i Fuchs (85).

Na ljestvici vode Borussija Dortmund, Bayern, Bayer Leverkusen i Mainz sa po devet bodova.

REZULTATI

Bundesliga, 3. kolo:

Bayern – Nürnberg 2-0 (Ribery 69, Robben 78)

Bayer – Morussia M. 4-2 (Kießling 23-11m, Sam 28, 60, Castro 72 / Stranzl 54, Arango 57)

Hoffenheim – Freiburg 3-3 (Salihović 9-11m, Volland 25, Strobl 77 / Sorg 13, Guede 29, Freis 65)

Hannover – Schalke 2-1 (Huszti 15-11m, Diouf 42 / Szalai 55)

Mainz – Wolfsburg 2-0 (Chuopo-Moting 60, Müller 78)

Hertha -HSV 1-0 (Ramos 74)

1. Borussia Dortmund 3 3 0 0 7-1 +6 9

2. Bayer 04 Leverkusen 3 3 0 0 8-3 +5 9

3. FC Bayern München 3 3 0 0 6-1 +5 9

4. 1. FSV Mainz 05 3 3 0 0 7-3 +4 9

5. Hertha BSC Berlin 3 2 1 0 9-3 +6 7