KVALIFIKACIJE ZA EURO

'Dežela' se mučila cijelu utakmicu, u drugom dijelu je ostala s igračem manje na terenu

Je li se Manchester United prelako odrekao Dannyja Welbecka? Pitanje je još jednom aktualizirano u ponedjeljak navečer nakon što je 24-godišnji napadač sa dva pogotka doveo Englesku do pobjede na škakljivom gostovanju u Švicarskoj.

Novi Arsenalov centarfor na startu drugog dijela okrunio je golom munjevitu kontru Sterlinga i Rooneya, a u sudačkoj nadoknadi je drugim pogotkom zaključio utakmicu u kojoj su “tri lava” djelovala homogenije i opasnije od domaće momčadi, na čijoj je klupi službeno debitirao Vladimir Petković.

Goal Welbeck - Switzerland 0-1 England - 08-09... by Vizyeo

U istoj su skupini Slovenci već na prvom koraku neočekivano naletjeli na minu u Tallinnu. “Dežela” se mučila cijelu utakmicu, u drugom dijelu je ostala s igračem manje na terenu (isključen Stevanović), a na koncu je nakon mini opsade kaznenog prostora Handanovič natjeran na kapitulaciju.

- Strašno smo razočarani, nitko se ovom nije nadao, ali dečki odmah moraju dići glave. Bodove ćemo zbrajati na kraju - prokomentirao je Srečko Katanec.

Estonia 1-0 Slovenia - 08-09-2014 - Highlights by 2Ultimate

Renovirana Del Bosqueova “la roja” golijadom je ispratila Makedonce u čijim je redovima od početka zaigrao bivši zagrebaš Besart Abdurahimi. Španjolska je već u 17. minuti vodila 2-0, nadu gostima vratio je Ibraimi golom s bijele točke, ali ta je iskra ugašena već krajem poluvremena kada je udarcem s distance poentirao Busquets.

España vs Macedonia 5 1 HD Euro Qualifiers... by fotballchannell1

Rezultati kvalifikacija za Europsko nogometno prvenstvo 2016:

Skupina C, 1. kolo -

Luksemburg - Bjelorusija 1-1 (Lars Gerson 42/ Stanislav Dragun 78)

Španjolska - Makedonija 5-1 (Sergio Ramos 15-pen, Alcacer 17, Sergio Busquets 45+3, David Silva 50, Pedro 90+1/Agim Ibraimi 28-pen)

Ukrajina - Slovačka 0-1 (Robert Mak 17)

Skupina E, 1. kolo -

Estonija - Slovenija 1-0 (Ats Purje 86)

San Marino - Litva 0-2 (Deivydas Matulevicius 5, Arvydas Novikovas 36)

Švicarska - Engleska 0-2 (Danny Welbeck 58, 90+4)

Skupina G, 1. kolo -

Rusija - Lihtenštajn 4-0 (Martin Buechel 4-ag, Franz Burgmeier 50-ag, Dmitrij Kombarov 54-pen, Artem Dzyuba 65)

Austrija - Švedska 1-1 (David Alaba 7-pen/ Erkan Zengin 12)

Crna Gora - Moldavija 2-0 (Mirko Vučinić 45+3, Žarko Tomašević 73)

23. svibanj 2024 15:14