PREMIER LEAGUE

VIDEO West Ham s tri gola u mreži ispratio Beniteza, Manchester United nakon golijade na vrhu

Chelsea je ovim porazom na Upton Parku (1-3) na nizu od sedam utakmica bez pobjede u Premierligi što im je najduži niž još od veljače 1995. godine
 AP

Hrabrom i pametnom igrom nogometaši West Hama slavili su u sklopu 15. kola engleske Premierlige s 3-1 protiv Chelseaja i to po prvi put nakon 2003. godine...

Ni nakon treće utakmice na klupi Chelseaja "neželjeni" španjolski trener Rafael Benitez nema pobjedu, ali je barem ovoga puta njegova momčad uspjela postići pogodak. Nakon dva remija 0-0, Chelsea je s Benitezom upisao 3-1 poraz na ispunjenom Upton Parku i to nakon što je prvi stigao do ranog vodstva i imao nekoliko sjajnih prilika za povećanje istog.

Fernando Torres sjurio se prema gol-aut liniji West Hama po desnoj strani, poslao je povratnu loptu na koju je natrčao Juan Mata i zabio u suprotni kut za vodstvo "bluza". Asistencijom je Fernando Torres prekinuo post od 11 sati i dvije minute bez gola ili asistencije u Premierligi!

Pet minuta prije kraja poluvremena Mata je imao dvije prilike povećati vodstvo Chelseaja na 2-0, ali je njegov prvi udarac sjajno obranio finski vratar West Hama Jussi Jääskeläinen, dok mu je drugi blokirala obrana. S minimalnih 1-0 otišlo se na predah.

U nastavku su "čekičari" preuzeli inicijativu od početka, te su polako prijetili vratima Petra Čecha. Pogodak za izjednačenje postigao je Carlton Cole u 63. minuti, ali iz dosta sumnjive situacije. Naime, ubačaj s lijeve strane West Hamova napada dirao je Garyja Cahilla i lopta je takozvanom svijećom padala na peterac Chelseaja. Cole je nadskočio Branislava Ivanovića, ali je pritom koristio ruke, što je u svim prethodnim duelima sudac svirao u korist braniča.

Nisu prošle ni tri minute, a već je Chelsea imao priliku za novo vodstvo, ali je Jääskeläinen obranio udarac Torresa, a potom mu je u obrani Matinog slobodnog udarca pomogla "spojnica".

Kazna za propuštene prilike snašla je londonske plave u 86. minuti kada je povratnu loptu Colea "džoker" s klupe Mohamed Diame opalio prizemno, kroz noge Ivanovića, i pored Čecha.

Nakon što se Chelsea u potpunosti otvorio uslijedila je točka na "i" u 90. minuti od strane Modiba Maige, koji je samo tri minute ranije zamijenio strijelca i asistenta Colea.

szólj hozzá: West Ham vs Chelsea 3:1 GOALS HIGHLIGHTS

Chelsea je ovim porazom na nizu od sedam utakmica bez pobjede u Premierligi što im je najduži niž još od veljače 1995. godine.

Manchester City odigrao je na Etihadu protiv Evertona 1-1, dok je Arsenal na svom Emiratesu izgubio 2-0 od Swanseaja u 15. kolu engleskog nogometnog prvenstva...

Everton se tako potvrdio kao "crna mačka" za momčad Roberta Mancinija u posljednje vrijeme budući su aktualni prvaci prethodno ovom susretu poraženi od njih u četiri od posljednjih pet domaćih utakmica. Ovoga puta "građani" nisu izgubili, ali su upisali i šesti remi u sezoni koji je otvorio vrata Manchester Unitedu da kasnijom eventualnom pobjedom protiv Readinga poveća prednost na vrhu.

Oba su pogotka na Etihadu postignuta u prvom dijelu. U 33. je zabio Marouane Fellaini iz gužve iz neposredne blizine, dok je konačnih 1-1 postavio Carlos Tevez deset minuta kasnije iz jedanaesterca koji je prethodno skrivio upravo Fellaini nad Edinom Džekom.

City je do kraja dominirao u posjedu lopte, ali bez konkretnih prilika. Nikica Jelavić zamijenjen je u drugoj minuti sudačke nadoknade, a u 90. minuti je bio blizu postizanja gola nakon slobodnog udarca, ali je Joe Hart uspio ukrotiti loptu.

Arsenal je na Emiratesu izgubio od Swanseaja u samoj završnici i pretrpio drugi domaći poraz u sezoni. U razmaku od samo tri minute, u 89. i prvoj sudačke nadoknade, zabio je Michu. Bili su to Španjolcu deveti i deseti gol u sezoni čime je izbio na čelno mjesto ljestvice strijelaca.

ARS0-1SWA @spherachannel by SpheraChannel

Tottenham je treću uzastopnu pobjedu ostvario na gostovanju kod gradskog rivala Fulhama s uvjerljivih 3-0. Dva je puta zabio Jermain Defoe, a jednom Sandro. Defoeu su to bili osmi i deveti gol u sezoni, a čak ih je šest zabio u pet londonskih derbija. Mladen Petrić je za poraženi sastav igrao do 79. minute.

WBA je nakon četiri uzastopne pobjede upisao i drugi uzastopni poraz, kod kuće od Stokea 0-1, dok je QPR i dalje bez pobjede u prvenstvu nakon domaćih 1-1 protiv Aston Ville. Druga je to utakmica da je QPR s klupe vodio Harry Redknapp, dok je Stokeu prvu ovosezonsku gostujuću pobjedu donio Dean Whitehead golom iz 75. minute.