POLJSKA NA VRHU

Poljska je s uvjerljivih 4-0 dobila kod kuće Gruziju u skupiini D kvalifikacija za Euro 2016. Junak utakmice bio je Robert Lewandowski koji je zabio tri gola iako je prvi "utrpao" tek u 89. minuti. Druga dva je zabio u drugoj i trećoj minuti sudačke nadoknade, a domaći su poveli golom Milika u 62. minuti.

Hat-trick Lewandowskog drugi je najbrži u povijesti eurokvalifikacija. Rekord drži Turčin Arif Erdem koji je 1999. to postigao u 3 minute protiv Sjeverne Irske. Bayernov napadač najbolji je strijelac kvalifikacija sa sedam pogodaka.

Poljaci su na vrhu skupine sa 14 bodova do kojih su došli sa četiri pobjede i dva remija.

22. travanj 2024 13:21