OKRŠAJ BIJELIH I BILIH

ZAGREB - HAJDUK 2:0 'Pjesnici' s igračem manje riješili Splićane, Sušić zapucao jedanaesterac

U dvoboju 26. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši NK Zagreba pobijedili Hajduka s 2-0 (0-0). Zagreb je poveo u 62. minuti pogotkom Gabriela Bobana na dodavanje Lovre Medića, a Splićani su mogli izjednačiti u 72. minuti kada je Robert Mudražija skrivio jedanaesterac i zaradio crveni karton.

Udarac Tina Svena Sušića s "bijele točke" obranio je vratar Zagreba Dominik Livaković, a samo tri minute kasnije iz kontre je Filip Krovinović povećao na konačnih 2-0.

Hajduk je ostao četvrti s 37 bodova, a Zagreb je peti s 33 boda.

ZAGREB - HAJDUK 1:0

ZAGREB: Livaković - Šehić, Kolinger, Jurendić, Štiglec - Stepčić, Matić, Krovinović - B. Boban, G. Boban, Medić

HAJDUK: Kalinić - Mikanović, Nižić, Milović, Jozinović - Vuković - Vlašić, Sušić, Mezga, Balić - Maglica

KRAJ UTAKMICE

76. minuta GOOOOL!!! - unatoč igraču manje, Zagreb uspijeva preko Krovinovića povisiti na 2:0

73- minuta - Livaković brani jedanaesterac Sušiću

72. minuta - Mudražija radi prekršaj nad Vlašićem u šesnaestercu i dobiva drugi žuti karton

65. minuta GOOOOL!!! - u protunapadu Zagreba Medić šalje loptu do Gabrijela Bobana koji prebacuje vratara Kalinića i pogađa za vodstvo

53- minuta - prva prilika gostiju u drugom dijelu, Sušić pokušava iz daljine, ali ne pogađa okvir gola

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

41. minuta - Sušić je oduzeo loptu, dodao do Maglice, ali njegov udarac iz blizine brani Livaković

38. minuta - Štiglec je prošao po lijevoj strani, ubacio, ali Krovinovićev volej bio je loš

35. minuta - Vlašić je ubacio iz kornera, najviši u skoku bio je Malgic, ali njegov udarac zaustavlja Livaković

34. minuta - Sušić je izveo slobodan udarac s dvadesetak metara, ali lopta je odbijena u korner

27. minuta - Stepčić je zapucao s 18 metara, ali lopta je otišla iznad gola

15. minuta - Medić je bio u prodoru, ali Mikanović čisti ispred napadača Zagreba

11. minuta - Milović odbija loptu u korner ispred Krovinovića

8. minuta - Maglica je pokušo proći, ali Jurendić odnosi loptu. Na drugoj strani pokušaj domaćih završio je u gol autu

5. minuta - Slobodan udarac izveo je Balić, ali je loptu mirnuo prihvatio Livaković

1. minuta - Utakmica je počela

Dinamo i Rijeka dvije su momčadi koje Hajduk nije pobijedio u ovoj sezoni HNL-a. Šest se utakmica piše Bijelima s vodećim dvojcem (maksimirski derbi nije odigran), a pritom nemaju pobjedu. Tek dva domaća remija uz četiri poraza. Zagreb ulazi u tu kategoriju, za Bijele nepobjedivih. Kako se Zagreb uspio uvući u visoko društvo? Kako se dogodilo da je Hajduk u dva susreta uzeo tek jedan, mršavi bod Zagrebu?

U prvom dvoboju, u rujnu u Kranjčevićevoj, brzinskim udarom poveli su Medićevi igrači s 2:0. Kontra i polukontra za iznenađujuće vodstvo koje je Hajduk anulirao snažnim pritiskom do poluvremena. Ali, potrošila se Tudorova momčad u toj jurnjavi za rezultatskim zaostatkom i završnicu utakmice ponovno prepustila Zagrebu. Bliži su bili pobjedi zagrebaši, ali Hajduk je spašavao Kalinić. Dva mjeseca kasnije Zagreb je na Poljudu zaigrao Hajdukovom taktikom. Pustio je Bijelima prostor i loptu, ali samo do 30-ak metara od svojih vrata.

Oduzete lopte polukontrama su lansirali u napad, a ofenzivni dio gradili su na solo dionicama veznjaka iz drugog plana. Gabrijel Boban i Filip Krovinović iznijeli su pobjedu Zagreba, iako se cijela momčad postavila lukavo i mudro. Uz to, imali su saveznika u ambijentu. Igralo se na praznom Poljudu, Hajduka nije imao tko pogurati u situaciji kada je momčad upala u rezultatski zaostatak. Kao da je bio neutralni teren, a ne Poljud.

16. svibanj 2024 14:50