AMERIKANAC NAJBRŽI

SOČI - Američki skijaš 29-godišnji Ted Ligety opravdao je ulogu favorita i osvojio je zlatnu medalju u današnjem veleslalomu na ZOI u Sočiju, dok je Ivica Kostelić završio na 27. poziciji (+4,39), a Sebastian Brigović na 34. mjestu (+6,96).

Ligetyju, koji je bio vodeći i nakon prve vožnje, ovo je drugo olimpijsko zlato u karijeri. Bio je olimpijski prvak u kombinaciji 2006. u Torinu, kada je slavio ispred Kostelića.

Srebro je pripalo Francuzu Steveu Missillieru (+0,48), a bronca njegovu sunarodnjaku Alexisu Pinturaultu (+0,64), dok je Austrijanac Marcel Hirscher (+0,94), jedan od favorita za medalju, završio na četvrtom mjestu.

Ivica Kostelić, koji je bio jedanko loš u obje vožnje, izjavio je nakon utrke kako ne zna u čemu griješi ove sezone.

"Imao sam samo jednu grešku prije prvog međuvremena. Kad bih znao što je problem, bilo bi mi lakše", izjavio je Kostelić. Na pitanje ima li dojam da je spor, Kostelić je odgovorio: "Nemam nikakav dojam, ali kada dođem na cilj vidim da imam sporo vrijeme i to je tako cijele sezone. Ne znam što mi se događa", kazao je Ivica Kostelić, koji je u Sočiju osvojio srebrnu medalju u superkombinaciji što mu je bila četvrta srebrna medalja na zimskim olimpijskim igrama..

34. Sebastian Bregović (Hrv) +6.96

- Fantastični Ted Ligety ima zlato. Amerikanac je pomeo konkurenciju, za 48 stotinki je bio brži od Missillier. Srebro i bronca osvojili su Francuzi Missillier i Pinturault! Kostelić je 27.

- Čeh Bank je četvrti, Francuzi imaju dvije medalje

- Do kraja su ostala još tri skijaša

- Missillier je u vodstvu, Neureuther je treći, a Ivica 19.

- Ivica Kostelić kreće prvi u drugoj vožnji

Ivica Kostelić nakon prve veleslalomske vožnje na Olimpijskim igrama u Sočiju ostvario je skroman rezultat. Najbolji hrvatski skijaš drži 30. poziciju. Za vodećim Ligetyem zaostaje dvije sekunde i 79 stotinki zaostatka. Kostelić će startati prvi u drugoj veleslalomskoj vožnji

Amerikanac je u prvom laufu pomeo konkurenciju. Ligety je stazom proletio za minutu, 21 sekundu i osam stotinki, što je bilo brže 0,93 sekunde od najbližeg pratitelja, Čeha Banka i 1,27 sekundi brži od trećeplasiranog Talijana Davida Simoncellia., dok je Ligetyjev najveći konkurent u ovoj disciplini Marcel Hirscher bio tek šesti sa zaostatkom od sekunde i 39 stotinki.

Hrvatski skijaš Sebastian Brigović je bio čak četiri sekunde i 74 stotinke sporiji od američkog skijaša, dok Filip Zubčić nije uspio stići do cilja.

Druga vožnja je na rasporedu u 12.30

- Ivice drži 30. mjesto

- Brigović je zasad posljednji dok je Zubčić izletio

- Sjajna vožnja Čeha Bank, jedini ispod sekunde kasni za Ligetyjem

- Ivica je trenutno 28.

- Skroman nastup Ivice Kostelića. Hrvatski skijaša za vodećim Ligetyem zaostaje ogromnih 2 sekunde i 79 stotinki. Dovoljno tek za 23. mjesto od 25 skijaša!