PRVENSTVO BALKANA

Hrvatski rekord Ivana Horvata u skoku s motkom

Drago Sopta/CROPIX

Hrvatski atletičari osvojili su četiri zlatne i dvije srebrne medalje na dvoranskom prvenstvu Balkana održanom u subotu u Istanbulu.

Ivan Horvat osvojio je naslov u skoku s motkom, a pritom je dva puta rušio državni dvoranski rekord, prvi put s visinom 5.52 metara, a drugi put s visinom od 5.60m, te tim rezultatom izjednačio i apsolutni državni rekord.

Naslov dvoranskog prvaka Balkana osvojio je i Mateo Ružić na 400 metara s rezultatom 47.16 sekundi kojim je postavio novi juniorski dvoranski rekord u ovoj disciplini, a zlatne su medalje osvojili još i Ana Šimić u skoku u vis s novim osobnim rekordom od 193 cm, te Dino Pervan u skoku u dalj s rezultatom 7.67 m.

Srebrne medalje osvojili su Anita Banović na 400 metara s rezultatom 54.40 i Ivana Lončarek na 60m prepone sa 8.29.

05. svibanj 2024 02:28