NA 100 METARA LEĐNO

I Sanja Jovanović uzela srebro u Istanbulu!

Sanja Jovanović osvojila je drugo hrvatsko odličje na EP-u u Istanbulu. Nakon Draganjinog srebra na 50 m slobodno, Sanja je isplivala srebro na 100 m leđno
 Ronald Goršić / Cropix

ZAGREB - Doseg mlade Dubrovčanke time je veći jer je ona do pobjedničkog postolja došla na stotki, njezinoj drugoj, a ne glavnoj i upola kraćoj dionici, u kojoj je donedavno držala svjetski rekord. Bilo kako bilo, Sanja je nastavila veliki niz uspješnih nastupa na velikim natjecanjima u malim bazenima, počev od Debrecena, preko Manchestera, do Rijeke. Pa i Eindhovena u velikim bazenima. Iako Sanjini ovosezonski rezultati nisu bili na razini onih iz 2008. i nije je bilo pri vrhu najboljih ovosezonskih rezultata, pokazala je da je i dalje u vrhu svjetskog plivanja.

Doduše, nije obranila lanjsko zlato iz Rijeke, no to ne umanjuje novi veliki uspjeh kojem su ponovno prethodili problemi s kostimima koji na njoj rado i redovito pucaju. Vrijedi ponoviti da to na sljedećim velikim natjecanjima neće biti slučaj jer će ih plivači(ce) nakon Istabula zauvijek skinuti i vratiti se “tradicionalnim vrijednostima”.

Sanja je utrku otplivala u vremenu 56.93, sporije samo od Ruskinje Ksenije Moskvine, koja je sa 56.36 popravila vlastiti europski rekord. Broncu je osvojila Bjeloruskinja Aleksandra Herasimenja (57.23).

Mario Todorović i Dominik Straga zauzeli su šesto, odnosno deseto mjesto u finalu na 100 metara leptir, a Ante Cvitković se u finalu na 50 leđno morao zadovoljiti također 10. mjestom.