NIŠTA OD POLUFINALA

NJEMAČKA - HRVATSKA 3-0 Odbojkašice ipak nisu mogle protiv jakih Njemica i 7.000 navijača

CEV

Hrvatske odbojkašice nisu se uspjele plasirati u polufinale Europskog prvenstva koje se održava u Njemačkoj i Švicarskoj, one su u četvrtfinalnom susretu igranom u Halleu izgubile od domaćina i aktualnih europskih doprvakinja Njemica sa 0-3 (23-25, 23-25, 25-18) nakon sat i 21 minute igre.

Ključni trenutak prvog seta dogodio se pri rezultatu 22-20 za Hrvatsku kada je servis Ane Grbac pao na liniju, ali domaći linijski suci pokazali su da je lopta bila u autu, pa je umjesto 23-20 bilo 22-21. Njemice su potom osvojile još tri poena zaredom i preokrenule situaciju u svoju korist.

U drugom setu Njemačka je stalno bila u vodstvu, a kada je stigla do prednosti 24-18 izgledalo je kako će lako privesti tu dionicu igre kraju. No, Mira Topić napravila je seriju od četiri poena na svom servisu i Hrvatska se primakla na 24-23. Nažalost, potpuni preokret nije uspio jer su Njemice ipak iskoristile šestu set-loptu.

Hrvatska je imala prednost od 15-13 u trećem setu, ali uslijedio je veliki pad, Njemice su osvojile sedam poena zaredom i stigle do nenadoknadivih 20-15 što su mirno privele kraju.

U polufinalu će Njemačka u petak u Berlinu igrati protiv Belgije koja je u Zurichu svladala Francusku sa 3-2 (22-25, 25-23, 21-25, 25-20, 15-9).

U polufinale se plasirala i Rusija koja je nadigrala Tursku sa 3-0 (25-20, 25-23, 25-19), dok u posljednjem četvrtfinalu igraju braniteljice naslova Srpkinje i Talijanke.

Hrvatska reprezentacija je na zadnjem EP osvojila 13. mjesto, a posljendju medalju osvojila je 1999. kada je bila srebrna.

UŽIVO: NJEMAČKA - HRVATSKA 2-0 (25-23, 25-23)

Hrvatska ipak nije uspjela. U jednom trenutku se činilo da bi naše mogle izboriti treći set, vodile su 15-13 i bile u dobroj seriji, ali to kao da je naljutilo Njemice. Nošene podrškom 10.000 navijača domaće igračice su ubacile u dvije brzine više i velikom serijom zaključile dvoboj.

Treći set:

Njemačka je i drugi set dobila s rezultatom 25-23. Kao i u prvom setu Njemice su kontrolirale rezultat doi sredine seta. Hrvatska je od 11-16 došla do 15-16, a onda je opetz uslijedio veliki pad. Njemačka je imala uvjerljivih 24-19, ali naše djevojke nisu ni pomislile na predaju. Velikom serijom došle su na samo bod zaostataka, ali onda su Njemice nakon time-outa ipak iščupale set.

Drugi set:

Njemačka je povela sa 1-0 u setovima, ali Hrvatska je pokazala da se bez problema može nositi za favoriziranim domaćinom. Njemice su se sredinom prvog seta odvojile na 17-12, ali onda je uslijedila velika serija naših odbojkašica i vodstvo od 22-20. Nažalost, Hrvatska nije izdržala, prokockala je prednost, a kod 24-23 Mia Jerkov je promašila servis.

Prvi set:

Hrvatske odbojkašice i Halleu love povijesni polufinale Europskog prvenstva. neće biti lako, Hrvatice u Halleu je dočekala vruća atmosfera (10.000 navijača), ali i odmorne i jako Njemice...

22. travanj 2024 10:24