TENISKI SPEKTAKL

Hrvati će biti najveće zvijezde Umaga; Prpić: Vrijeme je da me netko naslijedi

Već 21 godinu hrvatski ljubitelji tenisa čekaju na domaćeg pobjednika u Umagu
 Neja Markičević / Cropix

Ovogodišnje, 22. izdanje Studena Croatia Opena, ponovno je u znaku hrvatskih tenisača. Osim Ive Karlovića, svi naši Davis Cup reprezentativci okupit će se u Stella Marisu i biti najveće zvijezde našeg najstarijeg ATP turnira.

Na listi bivših pobjednika još je uvijek samo jedno domaće ime. Goran Prpić je u finalu prvog turnira pobijedio Gorana Ivaniševića i osvojio jedini naslov u karijeri.

- Lijepo je što su gotovo svi naši reprezentativci u turniru. Čekamo 21 godinu da mi se netko pridruži na popisu pobjednika. Mislim da je došlo vrijeme za to - rekao je Prpić na predstavljanju turnira što će se od 25. do 31. srpnja igrati u Stella Marisu.

Vanja Božičković je u drugoj godini svog direktorskog mandata uspio okupiti kremu hrvatskog tenisa u Umagu i bit će najsretniji ako će pobjednički pehar završiti u rukama nekog od naših tenisača.

- Vraća nam se Marin Čilić, prvi put nakon 2007. će zaigrati u Umagu. Ivan Ljubičić nam dolazi po dvanaesti put. Ivan Dodig je osvojio Zagreb Indoors i stalno napreduje na ATP ljestvici. Puno možemo očekivati od naših tenisača - istaknuo je Božičković.

Od inozemnih igrača direktor je posebnu pozornost posvetio branitelju naslova, Španjolcu Juanu Carlosu Ferreru i Ukrajincu Alexandru Dolgopolovu.

- Ferrero je na zemlji osvojio sve najveće naslove, a Dolgopolov je zvijezda u usponu. Do Umaga bi mogao biti među 20 najboljih na svijetu.

Iz tog društva trenutačno je na listi samo jedan, Argentinac Juan Ignacio Chela. Od bivših umaških finalista tu su dvojica Talijana, Potito Starace i Filippo Volandri. Španjolac Tommy Robredo će biti među najozbiljnijim kandidatima za naslov.

Uz četvoricu kvalifikanata u turniru su ostala još tri mjesta za igrače s pozivnicom. Jedan od njih bi morao biti Antonio Veić, a na preostala dva imena ćemo još pričekati. Kao i svake godine, svima koji posljednjih deset dana srpnja odluče provesti u Umagu, organizatori jamče potpuni užitak, a posebno ističu dolazak operne dive Monserat Caballe koja će u subotu, 23. srpnja, održati koncert na stadionu u Stella Marisu.